Zrywane połączenie w Kubuntu i wyskakujące błędy

Mam internet mobilny w sieci Plus poprzez modem USB. Ostatnio zainstalowałem sobie Kubuntu i dodałem standardowo nowe połączenie przez modem na standardowych ustawieniach. Połączenie nie działało. Po ponownym uruchomieniu przestała działać aplikacja, przez którą edytuje się i dodaje połączenia (wyrzuca błąd). Nie wiem zupełnie, co robić.

Spróbuj uruchomić kde-nm-connection-editor w teminalu, postaraj się wydedytować połączenie, a następnie wklej tutaj zawartość terminala.

“Spróbuj uruchomić kde-nm-connection-editor w teminalu”

Program powoduje wyjątek procesora. Nie masz aktualizacji?

Pobierałem obraz ze strony Kubuntu, po zainstalowaniu nie było żadnych aktualizacji (nie mam Internetu więc jak?)…

Pokaż zawartość /etc/NetworkManager/system-connections

Możesz przenieść ustawienia odpowiedniego połączenia do swojego katalogu domowego i uruchomić ponownie NetworkManagera(lub system).

Po odłączeniu modemu mogłem dostać się do Network Manager i zedytować połączenie. Okazało się, że wybrałem zły APN/plan bilingowy i teraz już działa.

Polecam zainstalować debiana z dowolnym wybranym przez Ciebie środowiskiem graficznym. Na pewno będziesz miał lepszy i stabilniejszy system niż jakieś srubuntu działające jak korwa z biegunką.

Myślę, że to będzie najlepsza odpowiedź. Próbując coś ustawić wysypało się całe środowisko graficzne… Po prostu mam tego dość. Dzięki za pomoc. :slight_smile: