Zrywanie co jakiś czas połączenia WLAN na laptopie

Witam,

Od jakiegoś czasu zauważyłem problem z połączeniem Internetowym WLAN u siebie w mieszkaniu.

Problem polega na tym że jak pracuje na laptopie Toshiba Herman to co jakiś czas zrywa mi połączenie WLAN, muszę chwilę odczekać żeby ponownie nawiązało się połączenie i wówczas dalej można pracować.

Dostawca Internetowy to Multimedia - modem + ruter WLAN D-Link DIR-600. Sieć jest widoczna, inne mobilne urządzenia typu tablet, telefon łączy się bez problemu z Siecią WLAN i tam nie zrywa połączenia a na laptopie zrywa co jakiś czas połączenie.

System VISTA na laptopie był przywracany z partycji recovery i dalej to samo jest.

Co to może być i jak to można naprawić żeby co jakiś czas nie zrywało połączenia WLAN na laptopie?.

Hej,

Pierwsze i najważniejsze to aktualizacja sterowników karty sieciowej WiFi do najnowszej możliwej wersji.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Sterowniki zaktualizowałem już parę dni temu.

Problem nadal jest.

Hej,

Rozumiem, że przed aktualizacją sterowników problem też występował?

:arrow: Z jakiego systemu korzystasz? Najnowsze SP’ki zainstalowane, tak jak i wszystkie dostępne poprawki?

:arrow: Jakiego szyfrowania w sieci używasz?

Pozdrawiam,

Dimatheus

najlepiej zaczynając od zmian w routerze, parametrów RTS/CTS, wyłaczenia trybu 802.11n i przestawienia na 802.11b only, muszenia długiej preambuły to pomaga jeśli nic nie zmieni to zacząłbym grzebanie w systemie :wink:

Twój router pracuje w trybie N, laptop prawdopodobnie również ale może sobie nie radzić tablet i telefon może pracować w trybie bg i sobie radzi, z osobistej praktyki - mieszkanie z grubymi ścianami zauważyłem że wyłączenie trybu N polepsza stabilność połaczeń nawet jeśli jeśli jest używany tylko przez jedno z użądzeń posiadających taką karte, oczywiście kosztem prędkości - ale jeśli komunikujesz się w sieci lokalnej natomiast jeśli służy to wyłącznie do neta nie odczujesz zmian, podobnie pomaga wyłączenie bluetooth z okolicznych urządzeń a w szczególności laptopa

  • bluetooth który sieka bezustannie po wszystkich kanałach(pokrywając się z wifi)

możliwe że sąsiad(jeśli mieszkasz w bloku) nadaje na podobnym kanale i zwiększyła się ilość zakłuceń ot co

ftp://ftp.dlink.pl/dir/dir-600/document … 100212.pdf

router ma możliwość wybrania trybu, preferencje szybkości/stabilność i szerokość kanału

strona 32

pokombinuj z tym :wink:

Pozmieniałem co nie co ustawienia rutera, wyłączyłem BT i zobaczy się co będzie.

Na razie nie było zerwania połączenia WLAN. Jak się pojawi to będzie gorzej.

Hej,

Gdyby się pojawiły, warto jeszcze zaktualizować firmware routera na najnowszy z dostępnych. Znajdziesz go oczywiście na stronie producenta.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Chwilkę nie było zerwań połączeń i pojawiły się na nowo.

Zrobiłem update firmware rutera oraz aktualizację systemu VISTA. Na razie jest OK a jak długo to zobaczymy.

Hej,

:arrow: Jakiego szyfrowania w sieci używasz?

Pozdrawiam,

Dimatheus

To nie nacieszyłem się długo nie zrywaniem połączenia.

Dwukrotnie teraz mi zerwało połączenie. Poziom sygnału jest 4 kreski z pięciu.

BT jest wyłączyłem.

Nie mogę dopatrzeć jakie mam szyfrowanie nigdzie nie ma tego w panelu rutera. Nie ja go konfigurowałem ale na pewno jest na hasło i tylko tyle udało mi się znaleźć co

.

Hej,

Łatwo to sprawdzić - wchodzisz kolejno w systemie Windows w: Panel sterowania -> Sieć i Internet -> Zarządzaj sieciami bezprzewodowymi - na karcie będą widoczne zapamiętane sieci WiFi oraz rodzaj zastosowanego zabezpieczenia/szyfrowania.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Sprawdziłem i mam szyfrowanie tylko WEP i nic więcej.

Chyba coś mało jak na teraźniejsze czasy mi się wydaje.

Hej,

A spróbuj ustawić inny rodzaj zabezpieczeń - na początek WPA-PSK.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nie mam takiego typu zabezpieczeń. Mam tylko takie jak na screenie ponizej

59663c42.jpg

. Który powinienem wybrać typ szyfrowania?.

Hej,

Chodzi mi o szyfrowanie po stronie routera - to na nim powinieneś zmienić szyfrowanie na WPA-PSK.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Przejrzałem ustawienia rutera i za nic nie znalazłem ustawień szyfrowania w nim.

Parę razy już patrzyłem i nie ma. na instrukcji on line jest pokazane a u mnie nie ma nigdzie tej opcji.

Hej,

Poszukaj w zakładce Wireless Settings, opcja Wirless Security Mode. No chyba że masz wgrane do routera jakieś alternatywne oprogramowanie (np. Tomato), wtedy będzie problem z konfiguracją…

Pozdrawiam,

Dimatheus