Zrywanie łącza. Pomaga tylko restart routera

Witam,

Sytuacja wygląda tak. Miałem internet z Netii 20mb przez 10 dni po czym zaczęło zrywać połączenie , pomagał jedynie restart routera tylko że net potrafił chodzić raz 1h a raz 5 minut. Netia uznała że to ich wina i że nie mogą mi zapewnić stabilności takie łącza dlatego zerwałem z nimi umowę. Podpisałem nową z TP na 10 mb (w międzyczasie był u nas w domu technik TP i powiedział że linia jest w opłakanym stanie i przepustowość to max 11-12 mb) i odnowa ten sam problem. Zrywa neta pomaga tylko reset routera. Był wczoraj technik TP powiedział że zmienił izolacje i powinno być ok. Było przez 1 dzień. A teraz znowu jest to samo.

Na routerze pojawia się wtedy taki komunikat w system logach:

01/12/2011 22:48:22 Call drop because echo reply not received in time

01/12/2011 22:48:22 SNMP TRAP 2: link down

Dlatego proszę o pomoc. Może to wina routera. A może linia już nie wytrzymuje.

Pozdrawiam!

Aaa dodam że router DLINK Product: DSL-2740R

popytaj znajomych czy by urzyczyli ci routera na próbę, może router jest za słaby, mi na modemie od tp też kulawo chodziło chodź mieszkam ok 300 metrów od centrali (może modem był felerny) w mediaexpert była promocja tp-link i postanowiłem zaryzykować, opłacało się. Jakiś czas potem był u mnie monter bo neo szwankowało i powiedział że dawno nie widział tak dobrych parametrów na routerze. Mi zmiana modemu dużo pomogła. Jeżeli nie chcesz wydawać pieniędzy w ciemno to najsampierw zaporzycz od kogos i przetestój :wink:

podaj parametry linii z routera tłumienie i margines, a ile z tych 20 mega miałeś w neti? router masz okazały :smiley: ale może być tak że cieżko sobie radzi z słabszymi liniami niektóre zrywają synchro już przy 8dB marginesu a inne trzymią synchro nawet przy 1dB

Ok podłączyłem drugi router zobaczymy jak będzie. Przy 6 mb łączu router chodził bez problemów przez rok. I co teraz? jak się okaże że problem to router i nie mogę go używać bo za szybkie łącze? Trochę dziwne bo nie jest to jakiś syf z bazaru tylko porządny router.

Ok drugi działa zobaczymy jak bedzie.

może stary router sie posypał, może jakiś układ się przegrzewa lub coś w tym stylu i resetuje ci połączenie

Ale polega to na tym że ten router jest NOWY(pół roku) a podłączyłem teraz stary (4 lata) i jak na razie chodzi.

Załóżmy jednak że to router. Co mogę zrobić? djosdanielos pisał o synchro .

Kurcze nie po to mam nowy porządny router żeby nie obsługiwał łącza większego niż 6 MB … Chyba że jest po prostu uszkodzony?

strzel mu twardego reseta z tylu i skofiguruj ponownie, moze sie gdzies pomyliles

Więc tak,

twardy reset i skonfigurowanie od nowa nie pomogło.

Na starym routerze internet działa normalnie. I teraz pytanie czy jest możliwe jakieś mechaniczne uszkodzenie, czyli jakiś z podzespołów wysiadł ? Stał nie ruszany przez pół roku. Bez zmian konfiguracji.

moze jakieś zimne luty na ktorymś z podzespolów routera, możliwe też, że któraś część sie przegrzewa, może jakaś wada fabryczna