Zrywanie połączenia podczas pobierania plików

Mam internet bezprzewodowy. Rozdzieliłem go ruterem na dwa kompy. Stacjonarny mam podłączony LANem do rutera. Laptop łączy się bezprzewodowo z access pointem, który jest podłączony do rutera. Zauważyłem od kilku dni, że na laptopie strasznie się internet zacina. Pobieram jakiś plik i nagle się zatrzymuje i muszę otworzyć jakąś stronę WWW, żeby się odblokowało. Tak samo jest ze wrzutą i youtube’m. W mojej miejscowości jest dużo stacji bazowych, nadających na różnych kanałach, ale ja wybrałem 9, na którym żadna antena nie nadaje. Internet mam zabezpieczony mocnym hasłem, także odrzucam włamanie. Adres IP przydziela mi przez DHCP. Co może być powodem takiego zacinania się neta? Dodam, że na stacjonarnym wszystko działa normalnie.

możesz podać firmę routera i Access Pointa ?

Najprawdopodobniej karta wi-fi w laptopie.

Może spróbuj zainstalować najnowsze stery do niej.

Sterowniki mam zainstalowane najnowsze ze strony hp (laptop to HP Pavilion dv5-1160ew).

Access Point to: TP-LINK TL-WA501G

Router: ASMAX BR 604G

Może masz włączone oszczędzanie energii na karcie bezprzewodowej i po pewnym czasie po prostu się wyłącza.

Mam ustawione na maksymalną wydajność. Co prawda w Menedżerze urządzeń była zaznaczona opcja wyłączenia urządzenia w celu zaoszczędzenia energii w czasie bezczynności, ale właśnie mnie przerywa jak coś pobieram, a wtedy przecież karta jest w użyciu.

A może w ruterze masz ustawione żeby rozłączał połączenie co jakiś czas ?

Router jest na pewno dobrze ustawiony a poza tym nie ma w ogóle takiej opcji. Sprawdzę jeszcze na access poincie.

Na access poincie też wszystko jest dobrze ustawione.

Witam.

Mam podobny problem. Otóż od jakiegoś czasu gdy tylko pobieram jakiś plik (z rapida, hotfile, megaupload, chomik itp.)to w pewnym momencie pobieranie zawiesza się… A po około 10 minutach wywala komunikat o niepowodzeniu pobierania. Problem występuje na dwóch systemach operacyjnych (Windows 7, i XP), i na dwóch przeglądarkach (IE, i Firefox)… Mam bezprzewodowy internet Orange… Dodam tylko, że prędkość jest dobra tzn. 260 - 320 kb/s. Zasięg mam bardzo dobry, strony otwierają się błyskawicznie…

Proszę o pomoc, i z góry dziękuję.