Zrywanie połączenia przy ustawieniu 100Mbps Full Duplex

Witam
od jakiegoś czasu komputer odmawia posłuszeństwa i przerywa połączenie z internetem gdy w opcjach routera ustawiona jest wartość 100Mbps Full Duplex. Zauważyłem, że przy zmianie na 10Mbps (nieważne czy full czy half), internet ani razu się nie wysypał, przy wyższej wartości co kilka minut zrywa połączenie. Router to TP-Link W8970, a sieciówka zintegrowana na płycie Asrock Z97 Pro4.

Jakieś pomysły co może być nie tak?

Pozdrawiam

Albo router, alba karta sieciowa może mieć problem?

Coś innego trzeba pod router podpiąć po LAN i sprawdzić.

A gniazdo LAN dla kompa na routerze zmieniałeś?

Masz najnowsze firmware w routerze?

Twardy reset routera robiłeś?

Może przewód LAN?

A masz ustawienie duplex automatyczna negocjacja? Może okazać się najszybszy net. U mnie jest 100Mbs łącze współdzielone, ale ustawiłem szybkość i duplex na 1.0 Gbps full duplex - była taka opcja i okazało się, że to u mnie najszybszy net.

Podpinany drugi komp i laptop, problemów nie było

Za każdym razem na innym się łączę

Tak, najnowszy

Tak, wielokrotnie

Nie mam tego jak sprawdzić, mogę tylko przypuszczać że to nie przyczyna bo na starym routerze od Netii wszystko działa.

Być może to wina routera, być może sieciówki. Router przepinany na inny (od netii) - problemów nie było, z kolei potrafią się zdarzyć okresy czasu, że wszystko działa dobrze aż nagle coś się nie wykrzaczy i się zaczyna od nowa

Skroro eliminujesz router i kabel, to pozostaje sieciówka. Zaktualizuj lub przeinstaluj sterownik. Zresetuj też stos tcp/ip poleceniami w cmd uruchomionym jako administrator.

netsh int ip reset
ntesh winsock reset

Uruchom ponownie komputer.

No to albo jakaś niezgodność lub strasznie się nie lubią?

Ale obstawiam, że powoli sieciówka pada.

Wsadź drugą PCI, a tą wyłącz w biosie - parę groszy to kosztuje.

Właśnie się rozglądam za jakimiś sieciówkami żeby jutro od razu kupić

Zrobione!
zaraz puszczę na chwilę kompa i zobaczymy

Niestety, ale ten reset stosu nie pomógł

Jadę więc jutro po sieciówkę

Ok, pożyczyłem sieciówkę od kumpla 8level GPCI-8169 jednak mam problem, bo system jej w ogóle nie wykrywa. Fakt, mam Win10, w opisie jest że niby do 8.1 jest obsługiwana ale nigdy takiego problemu nie było z innym sprzętem. Jakeiś sugestie? Wyłączałem zintegrowaną z poziomu Biosu

A jak wsadzisz do innego gniazda też nie wykrywa?

I załatw zwykłą 100 na chipie RTL8139 lub podobną i to wszędzie pracuje.

Grafa zajmuje prawie 3 sloty więc mam tylko jedno PCI
Ktoś mi polecił właśnie tą co pożyczyłem, bo to ponoć najprostsza karta z możliwych

Jeśli płyta po wsadzeniu nie wykrywa, to albo karta uszkodzona,albo niekompatybilna ze slotem PCI lub biosem płyty lub jest konflikt przerwań i przydałby się II slot PCI.

A z ciekawości uruchom w biosie kartę zintegrowaną, może wtedy wykryje drugą?

Jeszcze reset biosu baterią na założonej sieciówce.

Karta normalnie jest wykrywana, tylko w samym windowsie brak połaczenia.

W menadżerze jest poprawnie zainstalowana?

Jesteś pewien, że sprawna?

Tak, w menadżerze widzi bez problemu, sama też jest sprawna bo kumpel niedawno co kupił i działała

No to musi działać lub masz problem z kablem LAN.

Włącz też integrę w biosie? i sprawdź, czy teraz łączy przez nową kartę.

Dalej nic. Integra włączona, przepinana karta w inny slot PCI, dwa kable sprawdzane. Ta karta niby ma jakieś diodki na śledziu które się nie świecą a chyba powinny więc coś jest z nią nie tak

Masz napisane jaką załatwić - pracuje na sterownikach systemowych.

Ta karta niby ma jakieś diodki na śledziu które się nie świecą a chyba powinny więc coś jest z nią nie tak

Nie wygląda na sprawną?

Znalazłem jakąś RTL8139C na allegro za 9zł, jutro pojadę i kupię w takim razie

Płyta główna sprawna?