Zrywanie połączenia Wi-Fi

(Witekk932) #1

Witam, mam problem z zrywającym się połaczeniem wi-fi. Najczęściej połączenie jest zrywane gdy uruchamiam jakąś grę, np WoT czy LoL. Nie wiem czemu się tak dzieje, dopuki przeglądam strony internetowe wszystko jest ok, problem pojawia się przy grach.

Internet jest w Toya, 6Mb/s.

Myślę, że z kartą sieciową jest wszystko ok. U mnie w domu wi-fi działa bez zarzutu. Teraz studiuję i wynajmuje mieszkanie, taki internet był podłączony i są problemy, proszę o pomoc.

(roobal) #2

Rozumiem, że te problemy występują w mieszkaniu, które wynajmujesz? Może właściciel nałożył ograniczenia na routerze i po prostu odcina nadmierny ruch i zezwala tylko na przeglądanie stron.

Dokładniej to tracisz połączenie z routerem czy z internetem? Kiedy ponownie możesz połączyć się z internetem? Po wyłączeniu gry czy po zrestartowaniu komputera?

(Witekk932) #3

Ogranieczenia raczej nie ma, internet wraca po wyłaczeniu gry, nie musze komputera restartować.

(roobal) #4

Moim zdaniem na sieci są nałożone ograniczenia, tj. dozwolone są tylko wybrane porty, włączasz grę nie ma połączenia z serwerami, bo porty są blokowane, wyłączasz, przeglądarka działa normalnie, bo porty są dozwolone.

Sam zarządzam taką siecią, gdzie są studenci na stancji i sam takie ograniczenia stosuję, akurat nie do gier, ale wszelkiego P2P itp., bo właściciel nie zamierza narażać się na problemy prawne.