Zrywanie połączenia, wolny net

Od 3 dni co chwile mi się zrywa połączenie z internetem, jednak w ikonce na pasku zadań ciągle jest “połączony”. Mimo to internet przestaje działać na jakieś 20 sek, co niestety skutecznie wnerwia i irytuje. Robiłem testy na speedtest.net - czasem mam 0,5 Mb/s, czasem 10 Mb/s. Testy robiłem na serwerze z Wawy. Internet potrafi wolno dzialać nawet przy szybkości 54 Mb/s (chodzi mi o Wi-Fi), przy 12 Mb/s najczęściej się zrywa, z tym, że wtedy we właściwościach połączenia szybkość = 1Mb/s. Nie mam pojęcia, czego to wina. Mam 2 routery - 1 nawet firmy nie znam, ma już ponad 8 lat, do niego idzie główny kabel z netem; 2 - Netgear z antenką wifi, 54 Mb/s, do niego idzie kabel z 1 routera. Musiałem tak zrobić, bo jak podłączyłem net bezpośrednio do Netgear’a to nic nie działało. Sygnał idzie przez 1 ścianę i strop. Możecie coś doradzić?

Hej kolego, nie powiedziałeś kto jest twoim dostawcą internetowym.

Jeśli Neostrada to polecam poniższy wątek:

neostrada-problem-polaczeniem-t373565.html

Aby wykluczyć wirusy itp możesz podać logi z OTL : otl-gmer-rsit-dds-inne-instrukcje-t370405.html

Witam, skoro już ktoś temat założył to napisze tutaj,

mianowicie mam internet od sąsiada (za jego zgodą przez WIFI) odległośc do plus minus 50 metrów. Dostawcą jest Multimedia.

Chodzi o to, że od paru dni dzieje się tak iż widzę sieci ale nie mogę się do żadnej połączyć a jak się już połączy to albo zrywa co chwile połączenie z internetem albo kompletnie zinka. Dodam, że jeżeli już widzę sieci i nie mogę się z nimi połączyć to jest tak, że widać sieci i po chwili znikają i tak ciągle. Sprawdzane na karcie sieciowej mojej , laptopie i innej k. sieciowej we wszystkich rpzypadkach to samo. Router wymieniony był dalej to samo co to może być?? Ktoś zakłóca skutecznie sygnał? czy robi to może nie umyślnie?

Gdy jestem podłączony Link Quality mam 100% czasem 95%, zasięg od 60 do 80% a szumy max3% i to rzadko!

Pomocy :frowning:

Moim dostawcą jest Multimedia. Mój transfer czasem dochodził do 15 Mb/s. Zaraz logi podam.

Dodane 12.01.2010 (Wt) 21:51

http://wklejto.pl/53650

Dodane 13.01.2010 (Śr) 15:48

Sprawdził ktoś tego loga???