Zrywanie z połączeń z internetem, Modem Motorola Surfboard

Witam, ostatnio miewam problemy z połączeniem internetowym. Od jakichś 8 lat mam internet + TV z miastowej kablówki “TVK Toruń”. Problem zaczął się jakieś 2-3 miesiące temu i zazwyczaj w weekendy internet się po prostu rozłącza co jakiś czas. Próby odnawiania nic nie dają, modem świeci się jak powinien i gdy przestaje działać internet, to jakieś 30 sekund jeszcze na modemie wszystko jest jak być powinno i nagle wszystko gaśnie i odnawia połaczenie. Nic nie muszę robić i po jakiejś minucie, czasami trochę dłużej, wszystko wskakuje i działa. Dla mnie jako gracza jest to bardzo irytujące, szczególnie grając w gry takie jak FIFA. Próby resetowania protokołu IP nic nie dają, rozwiązywanie problemu nic nie wykrywa. Dzwoniłem do owego dostawcy i tyle co się dowiedziałem to wiem sam… “No faktycznie, od kilku dni widać, że połączenie jest zrywane. Może to być problem leżący po stronie modemu.” Umowa jest na czas nieokreślony. Mam aktualnie 4 / 0.5 Mega, lecz w cenie takiej samej jest już 8 / 1 a za 20zł więcej jest 32 / 2 i nie wiem czy zmieniać na 32 i brać Router, gdyż z tego co mi wiadomo ten modem obsługuje max 6 Mega, czy może zmieniać dostawce. Czy wie ktoś w czym leży problem i jak sobie z nim poradzić? :<