"Zrzucanie pamięci fizycznej na dysk twardy"

Mam taki problem, mianowicie jak coś robie na kompie/gram, słucham muzy. To już dwa razy wyświetlił mi się taki komunikat “Trwa zrzucanie pamięci fizycznej na dysk twardy” czy jakoś tak, i dodam że odrazu robi sie niebieskie tło i roździelczość 640x480…

Może to wina zasilacza?

-Mam dać konfig z everestu?

Debugging Tools for Windows i pliki minidump

ustaw pamięć wirtualną na 1,5 wielkości posiadanej pamięci

jak?

Panel sterowania-System-Zaawansowane-Efekty wizualne…ustawienia

Zaawansowane-pamięć wirtualna,zmień-rozmiar niestandardowy,początkowy i maksymalny ta sama wartość 1,5 zainstalowanej pamięci,zastosuj-restart

Blue screeny w Windach są oznakami krytycznych errorów i zwykle albo najcześciej są wynikami najróżniejszych błędów:

  1. spisz numer techniczny błędu, ew. nazwe i poszukaj na googlach jakiej grupy sie tyczy: hardware, software… itd

  2. najcześciej są to:

  • sterowniki odwołują sie do tej samej pamięci albo do nieprawidłowego adresu pamięci (reinstal sterownikow, memtest)

-uszkodzenia sprzętowe (posprawdzać narzedziami diagnostycznymi każde z urządzeń: memtest, hddtune, grafika,audio,lan, wymienić po kolei kazdą część)

  • badsector: system odwołuje sie do uszkodzonego klastra (hddtune)

  • brak pamieci wirtualnej (j/w)

  • w biosie powylaczac ewentualne zbedne funkcje ktorych sie nie uzywa (raid,lan,audio) - w zaleznosci kto czego nie uzywa.

-Trzeba pamietac ze każda rzecz sprawdzona z osobna moze być sprawna, ale w połączeniu z inną (np MOBO + RAMY) będą w konflikcie

-sprawdz w panel sterowania/narzędzia adm/podgląd zdarzen --> czy nie zapisał sie symbol błędu.

Zrzuty pamieci zwyke sa wykonywane w przypadku uszkodzen dysku twardego,

pamieci RAM komputera lub karty graficznej. Uruchom komputer z

plyty CD, uruchom konsole odzyskiwania systemu i sprawdz dysk komenda

“chkdsk” lub ew. “chkdsk LiteraDysku /p /r”. Komenda z przelacznikami

zaznaczy zle sektory dysku, aby system ich nie uzywal. Mozna takze przy

uruchomionym systemie kliknac prawym klawiszem myszy na litere dysku,

wyswietlic wlasciwosci i na zakladce “Narzedzia” wybrac opcje sprawdzania

bledow. Na stronie http://oca.microsoft.com/en/windiag.asp znajdziesz

narzedzie do testowania pamieci. Dobrym programem do tego celu jest tez

MemTest.

Jezeli nastapil maly zrzut pamieci, przeczytaj art. 315263

(http://support.microsoft.com/?scid=kb%3 … &x=12&y=13).

Napisz lepiej zawartość minidumpa :stuck_out_tongue:

Myślałem że się troszke znam na kompie, a tu proszę…

-Co to jest Minidump.

apropos zrzucania pamiecie fizycznej na dysk, takze mi sie to przytrafilo i co najgrosze zapchalo mi dysk… mialem odstawione ~2gb na C i po tym calym zrzucaniu pozostalo mi 400mb… =/ co z tym zrobic? da sie to jakos odwrócić?

Mam ten sam problem a dokładnie moja dziewczyna której chce pomóc.

Mianowicie sytuacja jest taka:

Jej płyta to MSI Kt4v

http://www.msi-polska.pl/index.php?func … =&cat3_no=

Procek to Athlon 2000+ czy jakoś tak (W tych okolicach nie pamiętam dokładnie)

Ram 256 PC2100 (266MHz)

Strasznie zamulony ten komp był to puściłem formacik i na nowo postawiłem system.

Zainstalowałem programy, na drugi dzień sterowniki od dźwięku jakoś poszło po 2 tygodniach komp jej się strasznie zamulił znowu.

Test programem antywirusowym i OK 6 wirusów

Potem znowu się zamulił CCclener i usmołem syfy z kompa.

Odinstalowałem 1 antywirus bo miała 2. xD zainstalowałem sterowniki od grafiki i chciałem zaktualizować biosa ściągnąłem go z oficjalnej strony zainstalowałem powiedział ze musi się zrestartować zrestartował się odpalił się windows i zanim wszystkie programy się uruchomiły system wywalał niebieski ekran.

Skasowałem ten program do aktualizacji biosa i wszystko zaczęło działać na nowo.

Komp się odmulił i gitara ale chciałem aby był szybszy dokupiłem Ram 3 x 256 PC3200 (400MHz)

Odpaliłem jedną gierkę działa ok wyszedłem z niej i fajnie po chwili niebieski ekran.

Nie zapisałem kodu błędu ani tego co był ani tego obecnego.

Pamięć Ram kupiłem używaną więc może być trefna.

Programik ściągnąłem do testowania pamięci i przetestowałem na swoim kompie elegancko lata :slight_smile:

Ale jej płyta główna nie obsługuje wszystkich pamięci 400Mhz tak jak podaje w linku na górze.

Mogę coś z tym zrobić obniżyć jej częstotliwość do 333Mhz??

Bo jak zeskanuje kompa Memtestem i pokarze ze coś nie tak to nie będę miał pewności czy to uszkodzony Ram czy zła częstotliwość.

Pamięć RAM bardzo ciężko wchodziła (15 minut na 3 kości) więc mało prawdopodobne aby coś nie stykało.

W piątek będę dopiero u niej i chciał bym się po prostu zaopatrzyć na maksa we wszystkie opcje.

sprawdż uruchamianie kompa na każdej kości osobno

następnie kombinuj wkładając w różnej kolejności w slotach na płycie

no reset biosu itd…

-system na nowo też może nie zaszkodzi…

Właśnie ten reset biosu mnie interesuje bo jak chciałem go zaktualizować to wyskakiwał ten Niebieski Ekran podczas sprawdzania obecnej wersji podczas startu systemu jak to wyłączyłem to OK.

I czy da się jakoś obniżyć częstotliwość kości na 333Mhz bo ta płyta nie działa ze wszystkimi 400Mhz

-do biosu płyty wchodzisz przy starcie systemu przez naciśięcie delet lub f2 /w zalężności od płyty…/

-tam robisz "default ,…

-a co do pamięci to taktowanie dostosowuje się samo do możliwości płyty

-ale ta kolejność w slotach też ma duży wpływ…