"Zrzucanie pamięci fizycznej na dysk twardy"

(walker123) #1

Mam taki problem, mianowicie jak coś robie na kompie/gram, słucham muzy. To już dwa razy wyświetlił mi się taki komunikat "Trwa zrzucanie pamięci fizycznej na dysk twardy" czy jakoś tak, i dodam że odrazu robi sie niebieskie tło i roździelczość 640x480...

Może to wina zasilacza?

-Mam dać konfig z everestu?

(Heniu133) #2

Debugging Tools for Windows i pliki minidump

(Mlajtner) #3

ustaw pamięć wirtualną na 1,5 wielkości posiadanej pamięci

(walker123) #4

jak?

(Mlajtner) #5

Panel sterowania-System-Zaawansowane-Efekty wizualne...ustawienia

Zaawansowane-pamięć wirtualna,zmień-rozmiar niestandardowy,początkowy i maksymalny ta sama wartość 1,5 zainstalowanej pamięci,zastosuj-restart

(Yooky) #6

Blue screeny w Windach są oznakami krytycznych errorów i zwykle albo najcześciej są wynikami najróżniejszych błędów:

1) spisz numer techniczny błędu, ew. nazwe i poszukaj na googlach jakiej grupy sie tyczy: hardware, software... itd

2) najcześciej są to:

• sterowniki odwołują sie do tej samej pamięci albo do nieprawidłowego adresu pamięci (reinstal sterownikow, memtest)

-uszkodzenia sprzętowe (posprawdzać narzedziami diagnostycznymi każde z urządzeń: memtest, hddtune, grafika,audio,lan, wymienić po kolei kazdą część)

• badsector: system odwołuje sie do uszkodzonego klastra (hddtune)

• brak pamieci wirtualnej (j/w)

• w biosie powylaczac ewentualne zbedne funkcje ktorych sie nie uzywa (raid,lan,audio) - w zaleznosci kto czego nie uzywa.

-Trzeba pamietac ze każda rzecz sprawdzona z osobna moze być sprawna, ale w połączeniu z inną (np MOBO + RAMY) będą w konflikcie

-sprawdz w panel sterowania/narzędzia adm/podgląd zdarzen --> czy nie zapisał sie symbol błędu.

(Piotr P.) #7

Zrzuty pamieci zwyke sa wykonywane w przypadku uszkodzen dysku twardego,

pamieci RAM komputera lub karty graficznej. Uruchom komputer z

plyty CD, uruchom konsole odzyskiwania systemu i sprawdz dysk komenda

"chkdsk" lub ew. "chkdsk LiteraDysku /p /r". Komenda z przelacznikami

zaznaczy zle sektory dysku, aby system ich nie uzywal. Mozna takze przy

uruchomionym systemie kliknac prawym klawiszem myszy na litere dysku,

wyswietlic wlasciwosci i na zakladce "Narzedzia" wybrac opcje sprawdzania

bledow. Na stronie http://oca.microsoft.com/en/windiag.asp znajdziesz

narzedzie do testowania pamieci. Dobrym programem do tego celu jest tez

MemTest.

Jezeli nastapil maly zrzut pamieci, przeczytaj art. 315263

(http://support.microsoft.com/?scid=kb%3 ... &x=12&y=13).

(SeBoLaS) #8

Napisz lepiej zawartość minidumpa :stuck_out_tongue:

(walker123) #9

Myślałem że się troszke znam na kompie, a tu proszę...

-Co to jest Minidump.

(Gamurr) #10

apropos zrzucania pamiecie fizycznej na dysk, takze mi sie to przytrafilo i co najgrosze zapchalo mi dysk.... mialem odstawione ~2gb na C i po tym calym zrzucaniu pozostalo mi 400mb.... =/ co z tym zrobic? da sie to jakos odwrócić?

(Kemonar) #11

Mam ten sam problem a dokładnie moja dziewczyna której chce pomóc.

Mianowicie sytuacja jest taka:

Jej płyta to MSI Kt4v

http://www.msi-polska.pl/index.php?func ... =&cat3_no=

Procek to Athlon 2000+ czy jakoś tak (W tych okolicach nie pamiętam dokładnie)

Ram 256 PC2100 (266MHz)

Strasznie zamulony ten komp był to puściłem formacik i na nowo postawiłem system.

Zainstalowałem programy, na drugi dzień sterowniki od dźwięku jakoś poszło po 2 tygodniach komp jej się strasznie zamulił znowu.

Test programem antywirusowym i OK 6 wirusów

Potem znowu się zamulił CCclener i usmołem syfy z kompa.

Odinstalowałem 1 antywirus bo miała 2. xD zainstalowałem sterowniki od grafiki i chciałem zaktualizować biosa ściągnąłem go z oficjalnej strony zainstalowałem powiedział ze musi się zrestartować zrestartował się odpalił się windows i zanim wszystkie programy się uruchomiły system wywalał niebieski ekran.

Skasowałem ten program do aktualizacji biosa i wszystko zaczęło działać na nowo.

Komp się odmulił i gitara ale chciałem aby był szybszy dokupiłem Ram 3 x 256 PC3200 (400MHz)

Odpaliłem jedną gierkę działa ok wyszedłem z niej i fajnie po chwili niebieski ekran.

Nie zapisałem kodu błędu ani tego co był ani tego obecnego.

Pamięć Ram kupiłem używaną więc może być trefna.

Programik ściągnąłem do testowania pamięci i przetestowałem na swoim kompie elegancko lata :slight_smile:

Ale jej płyta główna nie obsługuje wszystkich pamięci 400Mhz tak jak podaje w linku na górze.

Mogę coś z tym zrobić obniżyć jej częstotliwość do 333Mhz??

Bo jak zeskanuje kompa Memtestem i pokarze ze coś nie tak to nie będę miał pewności czy to uszkodzony Ram czy zła częstotliwość.

Pamięć RAM bardzo ciężko wchodziła (15 minut na 3 kości) więc mało prawdopodobne aby coś nie stykało.

W piątek będę dopiero u niej i chciał bym się po prostu zaopatrzyć na maksa we wszystkie opcje.

(Mlajtner) #12

sprawdż uruchamianie kompa na każdej kości osobno

następnie kombinuj wkładając w różnej kolejności w slotach na płycie

no reset biosu itd...

-system na nowo też może nie zaszkodzi...

(Kemonar) #13

Właśnie ten reset biosu mnie interesuje bo jak chciałem go zaktualizować to wyskakiwał ten Niebieski Ekran podczas sprawdzania obecnej wersji podczas startu systemu jak to wyłączyłem to OK.

I czy da się jakoś obniżyć częstotliwość kości na 333Mhz bo ta płyta nie działa ze wszystkimi 400Mhz

(Mlajtner) #14

-do biosu płyty wchodzisz przy starcie systemu przez naciśięcie delet lub f2 /w zalężności od płyty.../

-tam robisz "default ,,,,..

-a co do pamięci to taktowanie dostosowuje się samo do możliwości płyty

-ale ta kolejność w slotach też ma duży wpływ...