Zrzucanie pamięci fizycznej - problem

Dzień dobry wszystkim.

Mam kłopot z zrzucaniem pamięci fizycznej ‘’ blue screen’’. Jestem zielona w tym i nie wiem co może być przyczyną. Problem nigdy się nie pojawiał, do momentu zainstalowania programu AVAST 7. Po 8-10 dniach użytkowania tego antywirusa zaczęły się właśnie kłopoty ( tak podejrzewam ze to przez to ).

Komputer uruchamia się w porządku, szybko(~ 40 sekund do pulpitu). Mam zainstalowane mało programów ( osobistych np: Mozilla, GG, iTunes. Odkurzacz, CCleaner, Play Online itp)+ sterowniki.

Dbam o aktualizacje, bezpieczeństwo, porządek, sprzątam po każdym przeglądaniu internetu itp.

Mówiono mi że to może być jakiś wirus, skanowałam programami które zostały mi polecone m.in:

-Malwarebytes Anti-Malware

-Dr.WEB CureIt

Nic nie zostało wykryte.

Proszę o pomoc i rozwiązanie problemu.

To może, choć nie musi być z powodowane AVASTEM 7 ktory według mnie jest totalna porażką. U mnie np. przestały działać niektóre programy. Po prostu program się otwierał, a po paru sekundach automatycznie i bez żadnej informacji się zamykał, ale dałem sobie z tym radę zamykając pewne osłony. Żeby było śmieszniej to był to program Microsoftu.

Żeby sprawdzić czy to wina AVASTA proponuję:

Kliknij prawym klawiszem myszki na ikonę AVASTA i wybierz: sterowanie osłonami avast i wyłącz osłonę np. do ponownego uruchomienia lub np. na 1 godz. W ten sposób sprawdzisz czy to wina avasta.

Jeżeli problem się nie pojawi, to znaczy, że coś z avastem jest nie tak i można poszukiwania zawęzić do blokowania poszczególnych usług jak np. osłona systemu plików, Monitorowanie zachowań, osłona sieciowa itd.

Jakiego masz windows’ a? Jeżeli 7 to pobierz i zainstaluj: Download and Install Debugging Tools for Windows lub stąd http://debugging-tools-for-windows-x86.updatestar.com/pl Włącz go i kolejno: File > Open Crash Dump; w okienku które się otworzy przechodzisz do: C:\Windows\Minidump i wybierasz ostatni plik z datą i godziną dnia dzisiejszego. Kopiujesz zawartość i wklejasz tu ewentualnie na wklej.org i podajesz link.

Mam niestety XP HE SP3. Od godziny 8 jest włączony komputer do teraz i nie było jeszcze ‘‘blue screena’’. Jeszcze jest wszystko w porządku. Wcześniej miałam MSE. Pytałam jaki lepszy antywirus, dostałam informacje że AVAST. Mam go już o ok. 10 dni.

No to pobierz go z tego drugiego linku co podałem.

Już robię, tylko zainstaluje NET Framework 4 i podam link.

Niunia 12 mi też pojawiały sie blue sreen - y po aktualizacji do 7 i jak chciałem uruchomić jakiś program to nie wiem jak u Ciebie. Ale wtedy pojawiał sie komunikat od Avasta jak uruchomić program w srodowisku Sand Box czy normalnie i uruchamiałem tak i tak to pojawiał sie niebieski ekran, jeszcze inny program to Avast jakby skanował i uruchomił sie program bez niebieskiego ekranu. Dodawałem w ustawieniach SandBox pliki wykluczone czyli te programy i pomagało a ostatnio usunąłem z wykluczeń i programy sie uruchamiają bez problemu. Coś tu wychodzi że może jakbyś poczekała dzień dłużej i po którejś aktualizacji codziennej sytuacja by się unormowała a te blue sreen-y by ustały.

Według mnie to jest błąd w programie AVAST 7, dotyczący aktualizacji, środowiska wirtualnego, albo osłon.

Sprawdziłbym reinstalacje / odinstalowanie AVASTA, oczyszczenie rejestru CCleaner. I zainstalować sobie innego antywirusa na jakiś czas 2-3 dni, sprawdzić czy sytuacja się powtórzy. Jeżeli będzie w porządku to poczekać aż błąd w AVAST naprawią. Jak się pojawi blue screen to na samym dole jest kod, zapisać go na kartce i poszukać tutaj --> http://forum.programosy.pl/windows-kryt … t3898.html , czego dotyczy konkretny problem.

bet5, Ja wyżej właśnie opisałem co do winy Avasta i ustaniu problemów po którejś aktualizacji. A link do kodów błędów się przyda dla wszystkich. Nie wiadomo czy zanim napisaliśmy bet5 odpowiedzi jakie już kroki podjęła niunia12 czy Avast będzie Ją interesował jak może ma już inny antywir i czy będzie chciała do niego wracać. Avast pośpieszył sie z wydaniem oficjalnym, było więcej problemów zgłaszanych przez użytkowników.

Niunia mi po zainstalowaniu net framework 4 wydłużyło sie łączenie z internetem i nie pamiętam jeszcze jaki problem był i odinstalowałem tą 4.

Framework 4, to tylko zbiór bibliotek koniecznych do działania najnowszych programów napisanych np. w języku C# Microsoftu i same w sobie nie mogą nic wydłużyć czy skrócić. Jeśli nie mamy ani jednego programu wykorzystującemu te biblioteki to po prostu zajmują tylko miejsce na dysku. Bez nich natomiast nie uruchomimy żadnego programu który je wykorzystuje, a z pewnością będzie ich coraz więcej.

floyd jednak po odinstalowaniu net framework 4 wszystko wróciło do wcześniejszego stanu i widocznie miało wpływ. Może ten system jaki mam i programy zainstalowane taki efekt nastąpił jaki nastąpił. Nie będziemy drążyć tego tematu bo temat założyła niunia12 to by było podczepianie się do tematu czy zakładanie drugiego na temacie. Narazie chodzi mi bez tej 4 a zainstalowałem pod program który miałem zainstalować. Więćej szczegółów problemu net framework 4 popytam ewentualnie w dziale : problemy z oprogramowaniem zakładając temat.

Nie róbmy offtop’ a 8)

Podałem najprostszą metodę zdiagnozowania problemu no ale na własne życzenie można się męczyć :lol:

U mnie avast nie sprawia żadnych problemów.