Zrzut ekranu

Dlaczego jęśli robie zrzut ekranu pasek zadań i RocketDock zamykają się “znikają”

Prosze o pomoc.

Wynika to ze sposobu w jaki się wyświetlają na ekranie… zmień program do robienia zrzutów, a jeśli robisz PrtSc to raczej nic nie poradzisz… to tak samo jak mnie niektórych elementów pulpitu nie pokazuje w lupie ekranowej :slight_smile:

Polecisz jakiś ?? prosze o link

Nie polecę bo używam właśnie klawisza PrtSc :mrgreen: Mnie wystarcza, nie tęsknie za paskiem bocznym i oknem DU-metera . :lol: Kiedyś było coś takiego jak HypeSnap (do robienia zrzutów ekranu) i HyperCam (do zgrywania filmików z ekranu) i były w czołówce tego typu softu ale to dawno było… zresztą poszukaj na DobreProgramy.pl :mrgreen:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=76

:szukaj:

WE WZYSTKICH TAK JEST.

Widocznie TAK JEST… spróbuj wyłączyć przezroczystość tych elementów… u mnie właśnie takowe znikają na zrzutach… jak nie da rady to widocznie nie da rady.

przezroczystość ?? JAK ??

A tak btw. to czego robisz te scrny ? Pulpitu ? czy może w grach ? Jak w grach to polecam Fraps’a ;]

Pulpitu. A co do gier to mam Fraps’a

To po co Ci program do robienia zrzutów pulpitu ? Wciskasz Print Screen na klawie -> Otwierasz painta -> dajesz ctrl+v i zapisujesz ;]

a można wybierać obszar jakoś ??

Ale koledze brakuje elementów pulpitu. Jak ja mam wałczoną opcje “semi-transparent” na 80% to takiego okna na zrzucie już nie ma, tak samo jak mam półprzezroczysty pasek… też go wtedy nie widać… musi być 100% visable albo Przeźroczystość :0 aby było te elementy na zrzucie widać…

Nie, zrzuca (wkleja ci do schowka) cały pulpit, ja mam 2 monitory więc wpisuje do pamięci oba ekrany całe 3200x1200 pixeli… w programie graficznym, sobie wycinasz co niepotrzebne lub zaznaczasz i ponownie kopiujesz to co potrzebne…

obszar czego ? ;] Przypominam że opcja Print Screen na klawce to nie program, tylko prosta funkcja, pozwalająca na zrobienie zrzutu ekranu.

edit // Jak brakuje elementów pulipitu to wywal nakładki które instalowałeś na system a będzie wszystko widać ;]

A gdzie to mogę sprawdzić ??

Złączono Posta : 23.09.2007 (Nie) 20:40

Jak wkleisz zrzut do painta. To tam możesz sobie wyciąć co niepotrzebne.

Naciśnij na klawiaturze przycisk “PrtSC SysRq” zazwyczaj z prawej strony u góry obok Scroll Lock i Pasuse Break… następnie otwórz program PAINT (akcesoria systemowe) i wciśnij kombinację CTRL+V lub wybierz opcję WKLEJ… i zobacz co uzyskałeś…

Dzieki za pomoc

Bardzo wart polecenia jest .

Maleńkie to, lekkie, proste w obsłudze, niezawodne.

W tym wortalu go nie ma, a szkoda (polecam Google).