Zrzut pamięci fizycznej.Win.XP SP3

Już 3 dziś. Zdarzają się od wczoraj(Raczej nie robią tego textury od minecraft które wtedy zainstalowałem). Chodzi o plik nv4_disp.dll

Świeży DUMP - http://www.przeklej.pl/plik/mini010411- … 25qc8si40i

GeForce 8600 GT

4 MB ramu

Edit:

Przypomniało mi się że procesor miał uszkodzone chłodzenie rok temu (wymienione najprawdopodobniej na ten sam model)

Mój komputer->Właściwości->Zaawansowane->sekcja Uruchamianie i odzyskiwanie->Ustawienia->odznacz automatycznie uruchom ponownie oraz z listy rozwijanej ustaw “brak”. teraz jeśli wystąpi ten błąd powinien pojawić się BSOD, którego podaj treść.

Przeinstaluj sterowniki od karty graficznej , oraz od wszelkiego sprzętu korzystające ze sterownika graficznego typu kamerka internetow , tuner tv itd. itp jeżeli to nie pomoże wstaw screeny z temperaturami w stresie i spoczynku z HW Monitor

Przetestuj też sobie memtestem ram, najlepiej każdą kość pojedynczo.

Żadnego błędu.

Spróbuje. Ale niezbyt się na tym znam , więc mogę coś popsuć. :confused:

Błędy wyskakują gdy mam włączonego minecrafta (tryb online) , Youtube z włączoną muzyką , steam , aqq , avast i innych aplikacji w tle. Czyżby RAM ?

Dodane 11.01.2011 (Wt) 12:20

Ahhh ! I jeśli ma to jakiś związek , a zapewne ma w minecraft robi mi się co jakiś czas czarny obraz

Wykonałeś? Bsid widzę, praktycznie przy każdej aplikacji się pojawia, więc test jest konieczny, bo możliwe, że jakąś alokację w którejś kości masz spieprzoną, i jak system próbuje uzyskać do niej dostęp wykrzacza się i wywala bsod.

Dodane 11.01.2011 (Wt) 12:23

Skoro boisz się, że coś spieprzysz, zaniesz kompa do serwisu i tyle, tylko od razu Cię uprzedzam, że drożej Cię to wyniesie, niż ewentualny zakup nowych pamięci no i oczywiście pożegnasz się z kompem na 2 tygodnie robocze, jak nie dłużej.

Akurat instaluje sterowniki do mojej karty. Kości zaraz potem.

Dodane 11.01.2011 (Wt) 12:41

Mam memtest 86 3.5a. Nie bardzo łapie jak go użyć

http://www.hotfix.pl/instrukcja-obslugi … m-a204.htm tu masz opisaną wersję na cd, ale możesz też pobrać na dyskietkę jak chcesz.

Znalazłem jak się bootuje pendrive biorę się do pracy.

Dodane 11.01.2011 (Wt) 13:01

Albo na razie poczekam czy problem znów się pojawi.

Jak ustawić w BIOS bootowanie z USB ?

Dodane 11.01.2011 (Wt) 19:13

Nie sprawdziłem bo nie umiem tego w BIOS. Jestem na 70% pewien że to RAM ponieważ gdy grałem włączyłem Youtube [play] i bluescreen