Zrzut pamieci (niebieski ekran) jak temu zapobiec?

Witam !

Zauwazylem takie cos kiedy tylko zamykam komputer lub zrobie uruchom ponownie to na 10 razy na 8 ! nie nastepuje normalne zamkniecie tylko robi mi sie niebieski ekran i drobnym druczkiem napisane jest cos takiego;

" Pojawil sie problem i system zostal zamkniety… rozpoczyna sie zrzucanie pamieci fizycznej na dysk…( pojawiaja sie cyfry od 1 do 100)…

Zrzut pamieci zostal zakonczony.

W dalszej sprawie skontaktuj sie administratorem…"

Zrobilem teraz Start -> Wylacz komputer ->pojawil sie ekran trwa wylogowanie a a nastepnie ten niebieski ekran.

Na koncu zauwazylem i zapisalem takie cos

STOP: 0X000000E(0X80000003,0X804E3B14,0XF9E4CC58,0X00000000)

Po recznym zresetowaniu mam komunikat ze "system odzyskal sprawnosc po powaznym bledzie.

Zrobilem takie cos

  1. Zainstalowalem ponownie Windowsa XP ( po uprzednim usunieciu z partycji a nastepnie zainstalowalem na surowej partycji XP wg opisu z tutejszego Forum.

Po zainstalowaniu Systemu XP i probie wylaczenia komputera znowu mam to samo

STOP: 0X000000E(0X80000003,0X804E3B14,0XF9E4CC58,0X00000000)

Zrobilem nastepnie

  1. Wyjalem baterie z Plyty Glownej i ponownie wlozylem ( chcialem zresetowac BIOS , nie wiem czy dobrze zrobilem)

  2. Wyjalem ze slota karte graficzna i wlozylem ponownie,

  3. Wyjalem kosc pamieci i wlozylem spowrotem.

Niestety problem jest w dalszym ciagu ze jak chce Wylaczyc komputer lub Uruchom robi sie ponownie ten niebieski ekran i musze zresetowac recznie.

Jak pozbyc sie tej usterki juz nie mam koncepcji ani sil tym bardziej ze zainstalowalem System XP ponownie.

Moze ktos sie spotkal z podobnycm przypadkiem ?

Prosze o jakies sugestie.

Ciężko stwierdzić, co może być tego przyczyną, ale sprawdź procesor. Najlepiej przeczyść połączenie procesora z radiatorem. Zdejmij wentylator, potem radiator. Przemyj dokładnie procesor spirytusem (nie cały, ale element stykający się z radiatorem), tak samo wyczyść radiator (dokładnie wyczyść miejsce styku z procesorem). Nałóż cienką warstwę pasty termoprzewodzącej na procesor (tylko nie na cały), załóż radiator, potem wentylator i sprawdź kompa :smiley:

ps. Jeśli nie masz pasty, to tylko wyczyść dokładnie wszystko spirytusem i zmontuj jak pisałem. I sprawdź.

Rozebralem zasilacz odkurzylem i zlozylem spowrotem , zdjalem tez Radiator z procesora i zamontowalem spowrotem nie mialem zadnej pasty wiec tylko leciutko przetarlem i zalozylem radiator spowrotem.

Teraz mam efekt taki

Mam Modem ADSL na USB ( z NETII) jak nie mam podlaczonego tego modemu to jak klikne Wylacz lub Uruchom ponownie to zamyka sie komputer prawidlowo , ale gdy mam podlaczony modem do jakiekokolwiek USB mam 6 gniazdek to jak jestem podlaczony do sieci i klikam na te monitorki przy zegarze i dam rozlacz to komputer restartuje sie samodzielnie ale nie ma juz tego niebieskiego ekranu z tym zrzutem pamieci.

Co to moze byc ???

A czy to czasem nie jest wina modemu Thomson ? skoro jak mam podlaczony do ktoregos gniazda USB i klikne rozlacz to restartuje komputer.

Jak nie mam modemu podlaczonego probowalem Wylaczyc komputer oraz Uruchom ponownie i wszystko przebiega prawidlowo

Widzę że masz ochotę na to żeby pozbyć się procesora 8)

Wiesz ja to pierwszy raz w zyciu robilem.

Co mam teraz zrobic jak zdejmne radiator z procesora ?

Czy pilnie szukac tej pasty i do tej pory miec rozlaczony komputer az posmaruje pasta ?

Jak znajde zalatwie paste to na co zwrocic uwage jak bede smarowal i czy smarowac procesor z gory czy radiator od spodu ?

mialem prawie identyczny problem… komputer restartowal sie i pojecia nie mialem co jest powodem… winowajca okazala sie myszka podlaczona do portu usb - po zmianie myszki na ps2 problem znikl… na szczescie inne urzadzenia dzialaja… byc moze przyczyna jest wlasnie wspomniany modem.

Myszke mam podlaczona normalnie pod “okragle gniazdo”

Czy tez tak samo tobie restartowal sie jak chciales sie rozlaczyc z netem za pomoca tych monitorkow kolo zegara ???

Mam 6 gniazd USB tam mam podlaczone miedzy innymi kamere i dziala dobrze. Mialem wszystko z portow rozlaczone i tylko wlaczony ten Modem i niestety jak tylko chce rozlaczyc to restartuje a sprawdzalem po kolei podlaczenie modemu we wszystkich 6 portach USB.

P.S

Paste zdobylem , cieniutko posmarowalem procesor po uprzednim wyczyszczeniu ze starej pasty a nastepnie zalozylem radiator ale niestwety ten sam efekt nic to nie dalo.

jak juz wczesniej wspominalem w moim przypadku - bylo to po prostu zatrzymanie sie system i reset komputera:

dzialo sie to tak, ze po wlaczeniu komputera wszystko dzialalo pare minut i nagle sie zatrzymywalo (komputer zamieral i nie reagowal) a po paru sekundach uruchamial sie ponownie. problem ten rozwiazalem zmieniajac mysz z usb na ps2 - potem sprawdzilem inna myszke i podpialem ja pod ten sam port usb i problem sie powtorzyl… dlatego nie znam rozwiazania innego jak odlaczenie urzadzenia od tego portu - W Twoim wypadku takie odlaczenie nie wchodzi w gre gdyz jest to modem… u mnie net nie mial nic z tym wspolnego - a tym bardziej modem gdyz lacze sie przez siec lokalna i karte sieciowa a nie przez modem. Napiasalem tylko ze mialem pdobny problem jak Ty lecz u mnie winna byla mysz podlaczona do portu usb a nie modem - chcialem Cie tylko nakierowac na to,ze byc moze caly problem jest zwiazany wlasnie z portem usb i tam powinno szukac sie jego rozwiazania.

ewentualnie dla pewnosci mozesz przetestowac pamiec ram na przyklad memtestem

Ale w innych portach mam podlaczona np kamere i dziala mi ok.

Nawet jak wszystkie porty USB zwolnie i nic nie mam podlaczonego to jak podlacze obojetnie do jakiego gniazda USB a mam ich 6 to za kazdym razem jak dam rozlacz powoduje restart komputera.

Tez podejrzewam ze to moze pamiec .

Mam ten program ale niestety nie wiem jak go sie uzywa, wiec nie probowalem.

zalaczasz go i czekasz na skonczenie testu - program powinien dzialac jak najdluzej… Po uruuchomieniu wciskasz na “Start test”

widzisz u mnie ten problem tez do konca nie jest rozwiazany - zrezygnowalem po prostu z uzytkowania myszy podlaczonej do portu usb. Port nie jest uszkodzony poniewaz inne urzadzenia podlaczone do niego (drukarka, klawiatura itp.) dzialaja i nie ma problemow - wiec rowniez nie mam pojecia dlaczego tak sie dzieje, gdy podlacze mysz usb. Zainstalowalem najnowsze sterowniki, latki na system i nic nie pomaga - wczesniej uzywalem WinXP Home przesiadlem sie na XP Professional z mysla ze to cos zmieni - niestety nie zmienilo :confused: Problem ten jest do dzis dla mnie zagadka… szczescie w nieszczesciu ze dzieje sie tak tylko z myszka - wiec ja moge ten problem “obejsc” W Twoim przypadku jest to raczej niemozliwe gdyz masz tam podlaczony modem… ale dla pewnosci warto sprawdzic RAM - chocby z powodu tych niebieskich ekranow…

Ale gdy zmienilem mniejscami kosc pamieci i wlozylem do innego Slotu i tak mam do teraz to nie mam juz niebieskiego ekranu z tym zrzutem pamieci tylko te gniazda lub modem USB cos nie dzialaja.

Orientacyjenie jak dlugo trwa ten test i czy wyniki tego testu mozna gdzies zapisac ?

to jest zalezne od ilosci zainstalowanej pamieci :slight_smile:

poniewaz ja mam dosc sporo RAM’u nigdy nie czekalem do konca testu wiec nie wiem, czy na koncu wyniki mozna gdzies zapisac :slight_smile:

No i nad czym Wy tu myślicie 8) Zobacz na innych sterownikach, albo kup inny modem ;]

co do memtesta… on nigdy nie konczy testu :slight_smile:

po przeskanowaniu calej pamieci skanuje znowu… i znowu :slight_smile:

w nieskonczonosc :slight_smile: zalecana dlugosc testu to 2-3 godziny…

Aaaaa no to skoro to racja to ja skanowalem okolo 5 godzin i nic szczegolnego w Error nie znalazl.