Zrzut pamięci

(Ene2) #1

mam taki ciekawy problem - kiedy podłączam dysk u faceta i chce przenieść jakikolwiek większy plik, to zaraz następuje zrzut pamięci i lipa. u mnie tak nie jest, ale nie moge wyczaić, czy to cos z BIOS-em czy ustawienie dysku? poradźcie mi prosze, bo to taka wkurzająca sprawa;) z góry wielkie dzięki!!

(Asterisk) #2

Zrzut pamieci ma miejsce podczas zawieszenia systemu w wyniku bledu.

Tu chyba możesz to wylaczyc .

Panel sterowania-->System-->Zaawansowane-->Uruchamianie i odzyskiwanie

(system) #3

Wg mnie RAM ma kopnięty i tyle. Spróbuj na kości, która jest na 100% sprawna.

(system) #4

Ty to ciągle mówisz userą że mają kopnięty ram a wina może być po stronie uszkodzonego kabelka od dysku albo to wina software.

(Gajowa) #5

Jeżeli to Ram to przetestuj np.Memtestem albo GoldMemory,sprawdzić też nie zawadzi kontrolery IDE/ATA/ATAPI w menadżerze urządzeń

(system) #6

Bo na własnej skórze się przekonałem jakie problemy występują przy zepsutym RAMie.

(Ene2) #7

Kiedy dysk jest podłączony, to podczas uruchamiania (w momencie, kiedy wyświetlane są wykryte elementy, dyski itp) wyskakuje jeszcze komunikat "Secondary IDE channel no 80 conductor cable installed".

Co z tym zrobić?

Dziekuje za pomoc i pozdrawiam!!

(Gajowa) #8

1-sprawdzić ustawienia w Bios-ie

http://forum.dobreprogramy.com/viewtopi ... light=bios

punkty c/e

2-sprawdzić taśmy,czy nie są skręcone,obluzowane.a nawet uszkodzone

3-wejść do menadżera urządzeń:Mój komputer-właściwości-sprzęt-menadżer urządzeń-kontrolery IDE ATA/ATAPI-sprawdzić ustawienia[wszystkie tryby transferu ustawione na DMA],ewentualnie odinstalować pomocniczy kanał IDE,restart,pokp niech instaluje stery od nowa

4-secondary IDE channel to pomocniczy kanał IDE-może kontroler jest uszkodzony-najgorsza możliwość,bo wiąże się z wymianą płyty głównej

Pozdro.