Zrzut pamięci

mam taki ciekawy problem - kiedy podłączam dysk u faceta i chce przenieść jakikolwiek większy plik, to zaraz następuje zrzut pamięci i lipa. u mnie tak nie jest, ale nie moge wyczaić, czy to cos z BIOS-em czy ustawienie dysku? poradźcie mi prosze, bo to taka wkurzająca sprawa;) z góry wielkie dzięki!!

Zrzut pamieci ma miejsce podczas zawieszenia systemu w wyniku bledu.

Tu chyba możesz to wylaczyc .

Panel sterowania–>System–>Zaawansowane–>Uruchamianie i odzyskiwanie

Wg mnie RAM ma kopnięty i tyle. Spróbuj na kości, która jest na 100% sprawna.

Ty to ciągle mówisz userą że mają kopnięty ram a wina może być po stronie uszkodzonego kabelka od dysku albo to wina software.

Jeżeli to Ram to przetestuj np.Memtestem albo GoldMemory,sprawdzić też nie zawadzi kontrolery IDE/ATA/ATAPI w menadżerze urządzeń

Bo na własnej skórze się przekonałem jakie problemy występują przy zepsutym RAMie.

Kiedy dysk jest podłączony, to podczas uruchamiania (w momencie, kiedy wyświetlane są wykryte elementy, dyski itp) wyskakuje jeszcze komunikat “Secondary IDE channel no 80 conductor cable installed”.

Co z tym zrobić?

Dziekuje za pomoc i pozdrawiam!!

1-sprawdzić ustawienia w Bios-ie

http://forum.dobreprogramy.com/viewtopi … light=bios

punkty c/e

2-sprawdzić taśmy,czy nie są skręcone,obluzowane.a nawet uszkodzone

3-wejść do menadżera urządzeń:Mój komputer-właściwości-sprzęt-menadżer urządzeń-kontrolery IDE ATA/ATAPI-sprawdzić ustawienia[wszystkie tryby transferu ustawione na DMA],ewentualnie odinstalować pomocniczy kanał IDE,restart,pokp niech instaluje stery od nowa

4-secondary IDE channel to pomocniczy kanał IDE-może kontroler jest uszkodzony-najgorsza możliwość,bo wiąże się z wymianą płyty głównej

Pozdro.