ZTE MF636 + Win7 32Bit = błąd

Witam. Dzisiaj napotkałam pewien problem. Mianowicie chcąc zainstalować modem ZTE MF636 od orange na moim laptopie nic się nie dzieje.

To znaczy podłączam modem nie wykrywa w ogóle stacji dysków okej pobrałam sterowniki z strony orange (te zwykłe i jakiś upgrade do win7)

Ok sterowniki się instalują krzyczy o podłączenie modemu i? zong nie wykrywa go totalnie… to samo przy upgrade…

Chcę dodać, że modem z play (huawei E175C) działa

*Edit* Oczywiście googlowalam ale to nic nie pomoglo

*Edit2* Teraz przy wykrywaniu urządzenia wyskakuje “Podłączone urządzenie nie jest rozpoznawane”

Chyba identyczny problem jak był u mnie. Po kilkunastu połączeniach wykrył nierozpoznane urządzenie. Nawet jak je usunąłem I zainstalowałem na nowo to nic to nie dało.

Niestety śmiem twierdzić ze Win 7 ma upośledzenie do tego modemu, bo skoro takie siłowe kroki nie zadziałały to co innego może pomoc.

Mogę powiedzieć ze na Linuksie chodzi bez problemu ale statystycznie ta informacja będzie Tobie przydatna w 1 procencie…

Wiem, że działa na linuxie :slight_smile: Używam debiana oraz archa i tu i tu działa :frowning: widać, że micro & soft to ■■■■

Laptopa z win7 dostałam jako sprzęt firmowy :slight_smile:

Trudno powiedzieć czy w 100% windows jest winny. Możliwe że ZTE ma jakieś standardowe rozwiązanie w tym modelu. Można szukać sterowników, starszych lub nowszych. Można też spróbować wgrac inny dashboard. Jak to zrobić to zajrzy na “forum bez kabli” - nie będę tutaj kopiowal treści.

W każdym razie i tak jestem zadowolony z tego modelu, przedluzylem umowę i pociągnie 3. rok.

proszę

http://download.wireless-driver.com/driver/ZTE/MF636/MF636-Installer-M01.zip

przed instalacja tego sterownika podepnij modem i pozwól zainstalować mu sterowniki do pendrive i wtedy zainstaluj ten sterownik

jeśli masz karte to wrzuć na nią te sterowniki żeby były i tam

Tylko jest taki problem. Po podłączeniu modemu NIC sie nie dzieje:). Modem nie zostaje wykryty. Jezeli wloze karte micro-sd ona tez nie zostaje wykryta;)

http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=359581#359581

Inny modem - ale u ciebie jakby rozłącza na początku. Czyli aktualizacja do innego, niekoniecznie najnowszego sterownika.

Wymuś po prostu instalację, nawet nie wkładając modemu. Nie wiem czy tak się da, ale za czasów XP tak już z czymś robiłem.