ZTE ZXDSL 852 na Windows Vista

No wiec… mam modem ZTE ZXDSL 852 (ta nowsza wersja), neostrade, no i Windows Vista Ultimate.

Problem w tym że mimo tego że mam najnowsze sterowniki, te podane na forum i te najnowsze ze stronki tp, to mam problemy z zainstalowaniem modemu… no ale do rzeczy

Przy normalnej próbie instalacji [na zdjęciu górne okienko] po rozpakowaniu archiwum i uruchomieniu setup.exe pojawia mi się komunikat: “Odinstalowanie nie jest zakończone. Aby kontynuować instalację muszisz zrestartować system i uruchomić instalacje ponownie. Uruchomić ponownie ?”

modemaz5.th.jpg

Po każdym ponownym uruchomieniu i tak pojawia się to okienko więc mamy pętle :stuck_out_tongue: .

No, a jeśli podłącze modem [dolne okienko na obrazku] włącza się wyszukiwanie sprzętu i zanim będę mógł wybrać możliwość co chce z tym zrobić minie mi parę minut… jeśli już dam co trzeba czyli wskazuje mu sterownik z rozpakowanego archiwum pojawia się to wyszukiwanie sterowników do modemu i przy tym zostaje.

W ‘Dodaj/ usuń’ nie ma nic o sterach do modemu więc nic nie moge wywalić

Tak mi sie wydaje że ‘ktoś’ u mnie w domu próbował zainstalować stery z orginalnej płytki czyli XP’ekowe, a więc być może jest już po instalatorze jakiś key w rejestrze… no cóż nie wiem ale co do visty jestem zielony więc licze na pomoc :slight_smile:

Tutaj masz opisane co i jak donośnie instalacji modemu na Viście:

http://www.microsoft.com/poland/oem/oem … trada.aspx

Wieem… jeszcze z googlów umiem korzystać :stuck_out_tongue:

Tylko problem w tym że przy odpaleniu setup.exe z archiwum dostarcza mi wiadomość że Odinstalowywanie nie zostało ukończone i moge tylko ponownie uruchomić kompa… no więc coś informuje instalator żeby ukończył odinstalowywanie poprzedniej wersji…

A instalowałeś kiedyś inne stery niż te na Vistę? :shock:

Tak, na viście prawdopodobnie były instalowane stery na xp’eka, ale nie ma nic do wywalenia z okienka dodaj / usuń :?

nie pójdzie ci puki nie wywalisz wczesniejszych sterów. Mam identyko modem i tez miałem problem bo sie bawiłem ze sterownikami od XPka zanim pojawiły sie na Viste

i próbowałem odinstalowac na rózne sposoby ale wiecznie były

wiec sie wkurzyłem i reinstalke zrobiłem

A w menedżerze urządzeń widzi Ci modem?? Jeśli tak, odinstaluj go i potem zrób to co jest opisane na stronce microsoftu. :lol:

W menadżerze nie widzi modemu :?

Najwyżej jutro reinstalka…

Złączono Posta : 28.04.2007 (Sob) 23:54

No więc sprawę załatwił format. Po formacie sterowniki ładnie się zainstalowały i wszystko śmiga :smiley: