[ZTE ZXDSL 852 v1][NeostradaTP] Brak połączenia z serwerem


(Robert Zgrzebnicki) #1

Witam,

posiadam modem ZTE ZXDSL 852 w rewizji 1 - KLIK. Problem występuje na każdym komputerze (testowałem na trzech konfiguracjach), także podawanie podzespołów mija się z celem. Modem pracuje pod kontrolą Windows XP SP3 (sterowniki z płytki NeostradaTP). Nie jest na pewno wynikiem działalności szkodliwego oprogramowania.

Kilkukrotnie w ciągu dnia zerwane zostaje połączenie z internetem, ale dość kuriozalnie, bo ikonka w zasobniku informuje, iż połączenie sieciowe jest nadal aktywne. Natomiast próba odwiedzenia jakiegokolwiek adresu www jest zakończona informacją - "Nie można uzyskać połączenia z serwerem". Wykonanie jakiegokolwiek polecenia związanego z w/w modemem, np. kliknięcie na ikonkę połączenia internetowego w zasobniku systemowym ppm, przejście na zakładkę Sieć w Menedżerze zadań, udanie się do folderu Połączenia sieciowe w Panelu Sterowania albo Menedżera Urządzeń i kliknięcie ppm na wpis o modemie - kończy się zawieszeniem, bądź całkowitym freezem systemu. Pozostaje odłączenie zasilania (albo po prostu reset), bo ponowne uruchomienie komputera zawiesza się w chwili "Trwa zapisywanie ustawień". Po resecie wszystko jest w jak najlepszym porządku, a internet hula. Raz udało mi się zrobić screena:

Screen - pole, które oznaczyłem czerwonym prostokątem w momencie występowanie problemu zmienia status na "Brak zainstalowanego sterownika dla tego urządzenia" czy coś podobnego.

Pozdrawiam.


(system) #2

Chłopie, ja mam najlepszą radę na świecie... brzmi ona 'zmien modem' bo ten zte to najwieksze /cenzura/ jakie mozna tylko spotkać. Szit na tanich chinskich komponentach. Rewizja 2 jeszcze czasami jakos dziala, ale 1 to juz jest dno na maksa. A sprobuj tylko go pod linuxem skonfigurowac czy na win vista/win7... Juz mowie, to niemożliwe, więc zmiana systemu nic nie da.

Wywal to i kup porzadny router adsl i tyle. U mnie pomogło...