[ZTE ZXDSL 852 v1][NeostradaTP] Brak połączenia z serwerem

Witam,

posiadam modem ZTE ZXDSL 852 w rewizji 1 - KLIK. Problem występuje na każdym komputerze (testowałem na trzech konfiguracjach), także podawanie podzespołów mija się z celem. Modem pracuje pod kontrolą Windows XP SP3 (sterowniki z płytki NeostradaTP). Nie jest na pewno wynikiem działalności szkodliwego oprogramowania.

Kilkukrotnie w ciągu dnia zerwane zostaje połączenie z internetem, ale dość kuriozalnie, bo ikonka w zasobniku informuje, iż połączenie sieciowe jest nadal aktywne. Natomiast próba odwiedzenia jakiegokolwiek adresu www jest zakończona informacją - “Nie można uzyskać połączenia z serwerem”. Wykonanie jakiegokolwiek polecenia związanego z w/w modemem, np. kliknięcie na ikonkę połączenia internetowego w zasobniku systemowym ppm, przejście na zakładkę Sieć w Menedżerze zadań, udanie się do folderu Połączenia sieciowe w Panelu Sterowania albo Menedżera Urządzeń i kliknięcie ppm na wpis o modemie - kończy się zawieszeniem, bądź całkowitym freezem systemu. Pozostaje odłączenie zasilania (albo po prostu reset), bo ponowne uruchomienie komputera zawiesza się w chwili “Trwa zapisywanie ustawień”. Po resecie wszystko jest w jak najlepszym porządku, a internet hula. Raz udało mi się zrobić screena:

Screen - pole, które oznaczyłem czerwonym prostokątem w momencie występowanie problemu zmienia status na “Brak zainstalowanego sterownika dla tego urządzenia” czy coś podobnego.

Pozdrawiam.

Chłopie, ja mam najlepszą radę na świecie… brzmi ona ‘zmien modem’ bo ten zte to najwieksze /cenzura/ jakie mozna tylko spotkać. Szit na tanich chinskich komponentach. Rewizja 2 jeszcze czasami jakos dziala, ale 1 to juz jest dno na maksa. A sprobuj tylko go pod linuxem skonfigurowac czy na win vista/win7… Juz mowie, to niemożliwe, więc zmiana systemu nic nie da.

Wywal to i kup porzadny router adsl i tyle. U mnie pomogło…