ZTE ZXDSL 852v1 - Automatyczne rozłączanie się internetu

Witam…

Jestem posiadzaczem neo 1MB i mam modem ZTE ZXDSL 852v1 (2 diody). I tu mój problem. Zakupiłem sobie tydzień temu nowego kompa. Wszystko pięknie zainstalowałem stery Win XP SP2. I potrzebne programy. Podłączam neta. “Smigam sobie po necie” i tak po pewnym czasie (około 30minut) rozłącza się internet. Nie jest to normalne rozłączanie, gdyż internetu nie ma pobieranie się wyłącza przeglądarki nie otwierają stron lecz ikonka internetu w pasku dalej jest. A czego było mało gdy odłączam modem system tego nie widzi. Nic, kompletny paraliż. Formatowałem z tego powodu komputer. Wyłączałem oszczędzanie prądu na USB. I wciąż to samo. Panowie z infolini twierzą że wina leży po stronie mojego oprogramowania. Lecz ono jest w porządku gdyż wszystko jest to samo co na starym kompie, a gdzie wszystko jest porządku.

Proszę o pomoc gdyż nie mam już siły do tego. Problem cały czas się powtarza

PS. Restart kompa pomaga i można potem połączyć się z internetem, ale problem nie znika.

Parametry mego komputera:

Procesor: Intel Core 2 Duo 3.06gHz

Płyta główna: Gigabyte EP43-DS3L

Pamięć RAM: Kingstone DDR2 4GB

Dysk Twardy: Samsung 1TB

Zasilacz: 460W

a dzwoniłeś do tp, może wina leży po ich stronie, np. modernizują w twojej okolicy sieć.

Jak już wyżej pisałem dzwoniłem do TP. Nie mają aktualnie konserwacji. A uaktualniając objawy:

Na starym komputerze modem chodzi bez problemu. Zmieniałem gniazda podłączenia modemu na inne(nie pomogło) Gdy podłącze do tego samego gniazda co modem inne urządzenia jest ono wykryte ale nie rozpoznane.

Czy po tych objawach można coś poradzić ?

emiospl ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

W biosie masz włączone USB 1.1 czy 2.0 ? ;>

Dokładnie to nie wiem jak to sprawdzić ale w biosie mam napisane.

USB 2.0 Controller -> ENABLED

mogę wziąć disablet

Po co? Wtedy wyłączysz.

Przycisnąć tp, niech ktoś przyjedzie i sprawdzi.

TP odpowiada:

PRAWDOPODOBNIE WINA JEST MODEMU. PROSZĘ WYMIENIĆ MODEM.

Ale modem jest ok bo działa pod drogim komputerem. Nie można inaczej rozwiązać tego problemu ?