ZTE ZXV10 W300 konfiguracja dla portu 80 (potrzebna pomoc)

Witam, przejde od razu do konkretów.

Mam taki problem, ze po wpisaniu mojego adresu ip (zewnętrznego) w przegladarce zamiast mojej strony którą mam odpaloną na porcie 80 (apache) wyświetla mi się strona konfiguracji routera taka sama jak pod adresem 192.168.1.1

Jak to naprawić, ma ktoś jakieś opcje? Dodam ze samo odblokowanie portu 80 w konfiguracji routera nie wystarcza

To co musisz zrobić to: zmiana portu administracji routerem i przekierowanie (NAT) portu 80 na komp wewnątrz sieci. Jeżeli korzystasz ze zmiennego ip warto skonfigurować sobie DynDNS.

Wie ktoś może jak zmienia się port administracji serwerem na ZTE ZXV10 W300?

Hej,

Bardziej chodzi o możliwość zdalnej administracji serwerem z poza sieci lokalnej. Trzeba tą funkcję wyłączyć albo - jeśli jest potrzebna - przełączyć jej działanie na inny port. Zmiany te można dokonać w menu Zarządzanie dostępem. Niestety nie znalazłem pełnej instrukcji, więc nie jestem w stanie dokładnie napisać, gdzie tego szukać. Ewentualnie zrób screen’y ustawień w tej sekcji i wrzuć na forum.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Bezpośrednie linki:

http://www.voila.pl/181/icecs/index.php?get=1&f=1

http://www.voila.pl/183/g49n4/index.php?get=1&f=1

http://www.voila.pl/184/wp1sv/index.php?get=1&f=1

http://www.voila.pl/185/d56pv/index.php?get=1&f=1

index.php?get=1&f=1

index.php?get=1&f=1

index.php?get=1&f=1

index.php?get=1&f=1

Hej,

Dziwne nieco te ustawienia - niby lista dostępowa, ale zupełni nic nie pisze o dostępnie zdalnym. Sprawdź, czy w innych grupach ustawień nie jest obecna opcja Zdalne zarządzanie, zdalne połączenie czy podobna.

Pozdrawiam,

Dimatheus

no własnie problem w tym ze nie ma o tym nigdzie nic ; /

Hej,

Zatem pierwsze i najważniejsze - jak wygląda reguła, którą utworzyłeś w programie. Zdarzało się bowiem, że niektórzy tworzyli reguły, a jako adres docelowy omyłkowo wpisywali adres IP routera. Upewnij się, że tak nie jest.

Sprawdź także ustawienia zapory sieciowej na komputerze, na którym postawiony jest serwer. Być może Apache nie ma pozwolenia na łączenie się z siecią.

Ostatnia kwestia to ustawienia w Zarządzaniu dostępem. Aktywuj w niej opcję ACL, a następnie wybierz kolejne 4 indeksy reguły ACL i w każdej z nich zaznacz opcję Nie, przy polu Aktywny. Być może te ustawienia - mimo że nie aktywowane - powodują problem.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Przekierowanie w routerze mam dobrze (IP: 192.168.0.203) wzięte z cmd>ipconfig co do tego nie moze być żadnych zastrzeżeń.

Zmieniłem wszystko na “nie” tak jak sugerowałeś wyżej i nic to nie dało ;/

Co do zapory wszystko jest ok i po wpisaniu ip routera łączy się normalnie z apache

Hej,

:arrow: A co z zaporą sieciową - serwer jest w niej dopuszczony w komunikacji??

:arrow: Czy w routerze włączona jest dodatkowa zapora sieciowa??

Pozdrawiam,

Dimatheus

zapora w routerze bez wzgledu na to wy wlaczona czy nie i tak nic nie daje. Firewall nawet jak wyłączony całkiem to nadal lipa.

Problem lezy w przekierowaniu portu 80 do administracji routerem, tylko nigdzie nie widze opcji zeby to zmienic… ; /

Hej,

Jedyne co jeszcze przychodzi mi na myśl, to zmiana domyślnego portu, na którym nadaje Apache, albo zainstalowanie jakiegoś serwera FTP - na przykład CeaserFTP - i sprawdzenie, czy na innych portach uda się dostać do zawartości serwerów.

Pozdrawiam,

Dimatheus

wracając, wszystko działa bez zarzutu, strona jest widziana z zewnatrz (sprawdzalem przez proxy) tylko cholerny port 80 ktory kierowany jest do ustawien routera. Jak temu zaradzić?

Tu jest opcja jak przekierować port i nie zdalne zrzadzanie routerem bo bedzie wiecznie przerzucało do konf routera

ustawiasz adres karty sieciowej gdzie masz serwer

Adres IP 192.168.1.2

Maska 255.255.255.0

Brama 192.168.1.1

DNS 192.168.1.1 lub DNSy TP

i przekierowujesz port 80 lub jaki tam chcesz

http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/obs … ierowanie/

Hej,

No tak, tylko że asd200 ma przekierowany port 80 na komputer, na którym postawiony jest serwer. Mimo tego przy wywołaniu adresu z zewnątrz sieci lokalnej nie jest możliwe podłączenie do serwera.

Ale zastanowiło mnie jedno - w instrukcji podanej przez esperanca pokazana jest - na 4 sccreenie - opcje DMZ. Czy jeśli ją uruchomisz i przypiszesz adres swojego komputera, to stronka na serwerze Apache będzie widoczna??

Pozdrawiam,

Dimatheus

juz jakoś to zrobiłem bawiąc się z dmz itd

Pod adresem zewnetrzym z mojego komputera nadal nie moge wejść ale ludzie z zewnątrz mogą więc spoko. Ja mam ew localhost 192.168.0.xxx wiec mi to nie przeszkadza. Dzięki za pomoc

Hej,

Szczególnie tym, gdyż opcja DMS działa tak, jakby jeden z Twoich komputerów w sieci lokalnej był bezpośrednio podłączony do łącza internetowego, z całkowitym pominięciem router’a, NAT’a, itd.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jak chce ogladac stronke to musi wpisac zewnetrzny adres IP zakonczony dwukropkiem i 80. Przykładowo 212.137.46.25:80 co bedzie trudne z racji zmiennego IP to niech załozy konto np na dyndns i postawi klienta badź w routerze badz na kompie i wpisze wtedy adres www.mojastrona.dyndns

esperanca niestety nie, bo chodzi o to ze domyślnie wpisując sam adres IP na koncu jest tak jakby niewidoczne 80. Więc to nic nie daje, ale nie stanowi dla mnie najmniejszego problemu wpisywanie IP localhost 192.168.1.2 które mam ustawione już jako stałe. A co do zmiennego zewnetrznego IP juz założylem no-ip i ten program do update wiec nie ma problemu najmniejszego z funkcjonowaniem mojego apache.

Serdecznie dziękuję za wasze posty, dużo pomogliście. Temat do zamknięcia

Hej,

Dokładnie - zawsze w przeglądarce domyślnym portem, na którym następuje połączenie z witryną, jest port 80. Tutaj natomiast problem leży w tym, że w konfiguracji siedzi coś, co powoduje, że na porcie 80 z zewnątrz sieci widoczny jest panel konfiguracyjny routera.

Też przez pewien czas korzystałem. :slight_smile: Świetne rozwiązanie przy serwerach.

Polecamy się - a przynajmniej ja - na przyszłość. :wink:

Pozdrawiam,

Dimatheus