ZTE ZXV10 W300 - Problem z wifi - utrata polaczenia

Witam stalem sie szczesliwym posiadaczem routerka ZTE ZXV10 W300 mowie o tym modelu z tepsy a wiec problem polega na tym ze mam wifi sagema (ten lifeboxowy) i ten router i od czasu do czasu traci polaczenie na jakis czas i po chwili znowu sie laczy niestety podczas grania w gry jest to bardzo denerwujace… Gdzies na jakims forum przeczytalem ze trzeba ustawic kanal recznie i niby to pomaga ale ja ni w cholipe nie wiem jak sie tyen kanal ustawia szukalem na forach to niby nie idzie tego zrobic windowskowski softem trzeba jakiegos oprogramowania wiec jesli ktos mogl by dac nazwe jakiegos dobrego programiku do obslugi i konfiguracji karty wifi…

No chyba ze problem polega w czyms innym to rowniez prosze o wyjasnienie…

Pozdrawiam

http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/obs … iana_wifi/

dzieki za link moja karta wifi wykrywa dwie sieci ale nie mam zasiegu zeby sie z nimi polaczyc wiec ustawilem kanal na 5 bo te dwie pierwsze podejzewam ze korzystaja z kanalu pierwszego bo sa to sieci domowe… przetestuje teraz sprzet i zobace czy to podzialalo jak nie to jeszcze najwyzej napisze…

Pozdrawiam

Dodane 10.03.2011 (Cz) 16:07

Jednak jest cos nie tak najpierw ustawilem kanal na 5 pozniej na 8 i nadal co jakis czas przerywa polaczenie i laczy na nowo najlepsze jest to ze gdy wyciagne karte i wloze ja spowortem tyo sila sygnalu wraca na 4 kreski i pozniej spada trwa to jakies 2-3 godzinki az sygnal jest tak slaby ze sie rozlacza no i znowu gdy wyciagne karte z portu i ja podlacze to mam znowu 4 kreski i tak po chwili po chwili spada… do routera mam jakies max 10 metrow tylko dzieli nas w miare gruba i mocna sciana co moze byc przyczyna? zna ktos rozwiazanie mojego problemu? pozdrawiam