Zużycie CPU 100% (Wyniszczony Procesor)


(Programous) #1

        Witam Serdecznie. Tydzień temu w moim laptopie niestety spaliła się płyta główna, dlatego przez najbliższy miesiąc czasu jestem zmuszony korzystać z zastępczego, bardzo starego już zmęczonego laptopa.

 

       Niestety sprawa wygląda dość kiepsko, ponieważ moim zdaniem procesor jest już tak ,,wyniszczony'', że przy najmniejszym wysiłku jego CPU sięga 100%. W stanie bezczynności jest wszystko w normie, jednak wystarczy, że odpalę przeglądarkę np. Google Chrome, a CPU już sięga zenitu. 

 

       Dlatego chciałbym się zapytać czy jest jakiś sposób na odciążenie procesora, tak aby radził sobie chociaż z jednym otwartym programem? Jak pisałem wcześniej ten laptop będzie służył mi tylko tymczasowo, dlatego zakup nowego procesora jest zbędny. 


(Bogdan_G) #2

Na tak słabym laptopie masz google chrome? Przerzuć się na SlimJet. Pewnie z adblockiem? Zmień na uBlock orygin. Chrome, to ciężki kaliber, a i updatery mulą na okrągło. Ile pamięci RAM, ile stronicowania, co jest w autostarcie, co zainstalowane, czy wyłączono zbędne usługi?

Domyślam się, że na staruszku jest XP. Przydałby się screen z menadżera urządzeń.


(Programous) #3

Pamięć RAM: 2,50 GB

Procesor: Intel® Pentium® Dual CPU T2310 @ 1.46 GHz 1.47GHz

 

Właściwie kiedy kupiłem tego laptopa zainstalowana była Vista 32-bit. Ja wgrałem Windows 7 64-bit.

 

Z czego Screen’y potrzebujesz?


(StG 44) #4

 

 

Piracki system i wirusy na pokładzie, a nie wyniszczony procesor. Wklej raporty do sprawdzenia w dziale “bezpieczeństwo”, jak to zrobic masz w przyklejonych tematach.


(Programous) #5

Hmm… Owszem Windows 7 pobrałem z internetu jednak mam oryginalny klucz. Myślę że to nie ma znaczenia, mam 3 dyski twarde do laptopów. Na jednym mam Viste 32-bity (oryginalny) - problem ten sam, na drugim mam świeży system 7 64-bity (Pirat, z oryginalnym kluczem) - problem ten sam, na trzecim dysku mam znów 7 64-bity (Pirat z oryginalnym kluczem) który był używany na laptopie w którym spaliła mi się karta główna, tam wszystko działo jak należy, gdy przełożyłem dysk do starego laptopa - problem ten sam, co przy dwóch poprzednich dyskach, czyli CPU 100%  :slight_smile:


(ahonen97) #6

Na taki słaby sprzęt proponuję zainstalować Linuxa  Lubuntu ,Kubuntu łatwy obsłudze lub 32 bitowy windows7