Zuzycie dysku 100% bez powodu

Tydzień temu dostałem informację, że trzeba zaktualizować definicje Windows Defender. Zwlekałem aż do wczoraj. Później grając w Rocket League gra nagle zaczęła mi się wieszać i ścinać. Wchodzę w menedżer zadań i widzę, że dysk jest obciążony do 100% przez Host usługi: system lokalny. Wchodzę do Windows Update i widzę tą informację: Aktualizacja definicji dla: Windows Defender - KB2267602 (Definicja 1.237.449.0). Że co? Zaktualizowałem już definicje wirusów, więc o co chodzi? 0% ciągle tam jest. Nie wiem co się dzieje i z jakiego powodu. Laptop mi niemiłosiernie muli (do 13 MB/s nawet obciążenie dochodzi) i mam ścinki w grze. Dlaczego?!!! Co się dzieje?

Gdyby ktoś mi powiedział, żebym wyłączył Windows Update: Nie mogę, bo Windows Update jest w trakcie zatrzymywania.

Z poziomu komputer zrób scanowanie dysku/partycji na błędy.

Uruchom ręczne szukanie aktualizacji w WU, może ruszy.

Plus program Ccleaner i zrób porządek w systemie.

Edit:

I może usypiasz lub hibernujesz system, to wyłącz go normalnie lub restart i niech się przeładuje.

Hard Reset pomógł

Ale te dwie rzeczy warto zrobić.

A CCleaner przypadkiem nie szkodzi Windowsowi 10?

Bezpieczny program, tylko nie kombinuj w jego ustawieniach - czyli pracujesz na domyślnych.

W usuwaniu plików cache, danych pamięci podręcznej etc. nie ma nic groźnego. Co najwyżej możesz nie skanować błędów rejestru.