Zużycie dysku podczas aktualizacji

Jak to się dzieje, że przed pobraniem aktualizacji (WU) 100 kilka MB na dysku było 5,10GB wolnego miejsca a po pobraniu i zainstalowaniu 3,80GB. Może trzeba coś pousuwać, w tempie nic nie widzę. Przywracanie systemu jest wyłączone.

W folderze C:\Windows\SoftwareDistribution\Download znajdują się pobrane i rozpakowane poprawki,dodatkowo w folderze C:\Windows\winsxs tworzą się kopie aktualizowanych plików.Niestety ten folder zajmuje po pewnym czasie bardzo dużo miejsca bo Windows tworzy,tworzy i tworzy kopie ale żadnych nie usuwa.

W C:\Windows\SoftwareDistribution\Download mam nie dużo ok.50MB, w C:\Windows\winsxs trochę tego jest (5 GB). Co można ewentualnie pousuwać? Jednak w dalszym ciągu nie mogę pojąć, że aktualizacja zawierająca ok.100MB, zabrała z dysku 1,30 GB.

To raczej na pewno wina tego katalogu C:\Windows\winsxs.Mój zajmuje 5,20GB.Z tego katalogu nic nie usuniesz bo wszystkie pliki są chronione.Na upartego pewnie by i poszło ale przy okazji możesz uszkodzić system.Możesz usunąć pliki z tego folderu W C:\Windows\SoftwareDistribution\Download.przynajmniej ja tak robię i nigdy nie było problemów.

Usunięcie plików z C:\Windows\SoftwareDistribution\Download to tylko 30MB bo i tak nie wszystkie wyrzuciłem. Pozostawiłem te z datą sprzed aktualizacji.

http://img442.imageshack.us/img442/2893 … nieuw4.jpg