Zużycie pamięci fizycznej wciąż rośnie


(Sebad13) #1

Witam. Od kilku godzin męczę się z tym i nie mogę sobie poradzić. Przeskanowałem komputer antywirusem, windows defenderem, Dr Web Cure It. Wykryło kilka zainfekowanych plików, ale wszystko dało się usunąć lub wyleczyć. Problem występuje nadal. Chodzi o to, że gdy zaczynam ściągać pliki z internetu (przykładowo 5 plików, każdy po 1GB) to zużycie pamięci fizycznej ciągle rośnie. Obserwuję wszystko w menadżerze zadań i widzę jak wolna pamięć fizyczna z każdą sekundą pomału się zmniejsza. Po około 40 minutach osiąga ona tak małą wartość, że komputer zaczyna się ciąć, przeglądarka nie wczytuje stron, a pliki przestają się ściągać. Zdarzyło się nawet, że gdy próbowałem wejść w menadżer zadań to zmieniła mi się rozdzielczość w laptopie i nie mogłem tego przywrócić (wróciło samo do normy dopiero po restarcie). Sprawdzałem autostart i uruchomione procesy i nie ma tam nic szczególnego. Testowałem również pamięć ram poprzez wbudowany w system Windows 7 program - nie wykazało żadnych błędów. Nie wiem już co robić. Ktoś ma jakieś rozwiązanie? Jeśli potrzebne są jakieś logi to mówcie, zamieszczę je. Na razie dodaję konfigurację komputera i screeny z autostartu i procesów.

Autostart:

Procesy:

Są to procesy wszystkich użytkowników. Nie zmieściły się na jednej liście więc wstawiam dwie. Niektóre procesy mogą się powtórzyć na górze drugiego screena.

Parametry laptopa:

Amd Athlon II Dual Core M320 2.1GHz

3GB RAM

Radeon HD 5470

Windows 7 32-bit Home Premium

EDIT:

Udało mi się przed chwilą pobrać 1 plik (700MB) z internetu. O dziwo w tym czasie zużycie pamięci wzrosło o (uwaga!) 700MB. Po zakończeniu pobierania powoli zaczęło wszystko wracać do normy, ale żeby dobrnęło do normalności (przy włączeniu komputera mam w użyciu jakieś 900MB) to potrwałoby to chyba z 3 godziny.. Poza tym - gdy plik skończył się pobierać przestały ładować się strony i przestał działać internet :wink: O co tu chodzi?;|


(Marek Krakus) #2

1.W autostarcie masz deamon-a ,możesz wyłączyć.

2.usługi-indeksowanie windows jest raczej zbędne-wyłącz[panel sterowania-marzędzia administracyjne-usługi-windows search,we właściwościach zmień na wyłączone]

-możesz wyłączyć usługę udostępniania w sieci WMP,albo przełącz z automatycznej na ręczny.

-składnik wprowadzani dotykowego przy użyciu itd.-jeśli nie masz ekranu dotykowego to przełącz na ręczny.A jeśli nie używsz klawiatury "wirtualnej" to możesz to wyłączyć.

Możesz jeszcze włączyć wiersz polecenia jako admin,następnie wpisz sfc/scannow-jest to sprawdzenie integralności plików systemowych.


(system) #3

Coś jest nie tak. Bo masz 3 GB RAM i nawet zużycie pamięci 1 GB nie powinno robić wrażenia na tym kompie.


(Art20 2007) #4

A masz SP1 ? Bo znajduje się w nim fix który usuwa problem z możliwymi wyciekami pamięci.


(Sebad13) #5

Powyłączałem to co napisaliście. Za moment zainstaluje dodatek SP1 i zobaczymy. Wczoraj włączyłem jeszcze jeden plik do ściągania (1GB) i pobrał się, ale oczywiście zużycie pamięci odpowiednio wzrosło. Zaraz po tym włączyłem do ściągania kolejny plik 1 GB i nie minęło 15 minut, a komputer zresetował się sam. Po ponownym uruchomieniu pojawiła się informacja, że system Windows powrócił po nieoczekiwanym wyłączeniu..

-- Dodane 28.09.2011 (Śr) 16:47 --

Niestety nic to nie dało. Właśnie ściąga się plik i zużycie pamięci sięga prawie 2 GB..

-- Dodane 28.09.2011 (Śr) 23:20 --

Dorzucam logi z OTLa:

http://www.wklej.org/id/600682/

http://www.wklej.org/id/600684/