Zużycie proca 100?

Mam dziwny problem. Wszystko na kompie mi potwornie wolno chodzi, kiedy włączam menedżera zadań windows użycie proca zawsze sięga prawie 100 %, choćby nic nie było włączone. Pojawiło się to niedawno. Chciałem przejechać kompa Nortonem, ale nie chciało go nawet zainstalować. No cóż, pomyślałem że jakiś wyjątkowo chamski wir, przeinstalowałem windowsa, od razu zainstalowałem znów Nortona i nie znalazł nic. Ale procesor nadal pracuje na maxa, nie wiadomo dlaczego. Zainstalowałem startup manager, wywaliłem nim wszystko co startuje razem z systemem (a nóż tyle pamięci żre…) i nic. Kompa mam co prawda średniej jakości: pentium III 550 mhz i 192 mb sdr ramu, ale to chyba wystarczy żeby spokojnie przeglądać pliki, u mnie tym czasem przy słuchaniu muzy na foobarze, który chyba nie rezerwuje sobie dużo pamięci tnie mi się. O uruchomieniu jakiejkolwiek gry mogę pomarzyć, chociaż przedtem chodziły mi bez zarzutu.

Pomóżcie, błagam i z góry dziękuję.

Z ramem wszystko jest w porządku ??

Kolego komp ten co masz na system XP jest bardzo słaby.

Jaki proces zżera 100 % mocy procka,wciśnij CTRL +ALT + DEL i zakładka procesy.

Jaki XP wgrałeś XP z SP1 czy SP2.

Podglą zdarzeń i jakie błędy.

Zrób dokładnie tak jak tu opisane - czyli diagnostyka sprzętu i nowy system.

Tylko czasem nie instaluj SP2.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 942#175942

Jezeli to np. system Win XP, to powyłączaj zbędne usługi etc…

Usługi, Odchudzanie

Daj loga z Hijacka 1.99.1

co do tego, że mój komp na XP jest bardzo słaby to może i prawda, ale zawsze wszystko chodziło poprawnie. Oto log z hijacka:

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 11:41:35, on 2005-03-30

Platform: Windows XP Dodatek SP. 1 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP1 (6.00.2800.1106)


Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\csrss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccSetMgr.exe

C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\SNDSrvc.exe

C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccEvtMgr.exe

C:\WINDOWS\Explorer.EXE

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

C:\Norton AntiVirus\navapsvc.exe

C:\Norton AntiVirus\IWP\NPFMntor.exe

C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\CCPD-LC\symlcsvc.exe

C:\Documents and Settings\Administrator\Pulpit\HijackThis.exe


R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://wp.pl/

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Acrobat 7.0\ActiveX\AcroIEHelper.dll

O2 - BHO: NAV Helper - {BDF3E430-B101-42AD-A544-FADC6B084872} - C:\Norton AntiVirus\NavShExt.dll

O3 - Toolbar: &Radio - {8E718888-423F-11D2-876E-00A0C9082467} - C:\WINDOWS\System32\msdxm.ocx

O3 - Toolbar: Norton AntiVirus - {42CDD1BF-3FFB-4238-8AD1-7859DF00B1D6} - C:\Norton AntiVirus\NavShExt.dll

O4 - Global Startup: Adobe Reader Speed Launch.lnk = C:\Acrobat 7.0\Reader\reader_sl.exe

O9 - Extra button: (no name) - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\WINDOWS\System32\msjava.dll

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Sun Java Console - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\WINDOWS\System32\msjava.dll

O9 - Extra button: Related - {c95fe080-8f5d-11d2-a20b-00aa003c157a} - C:\WINDOWS\web\related.htm

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Show &Related Links - {c95fe080-8f5d-11d2-a20b-00aa003c157a} - C:\WINDOWS\web\related.htm

O21 - SSODL: bjvvhiu - {34180ECE-6BCD-47BB-B88C-B88A11E35852} - C:\WINDOWS\System32\nvthrf32.dll

O23 - Service: Symantec Event Manager (ccEvtMgr) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccEvtMgr.exe

O23 - Service: Symantec Password Validation (ccPwdSvc) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccPwdSvc.exe

O23 - Service: Symantec Settings Manager (ccSetMgr) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccSetMgr.exe

O23 - Service: Norton AntiVirus Auto-Protect Service (navapsvc) - Symantec Corporation - C:\Norton AntiVirus\navapsvc.exe

O23 - Service: Norton AntiVirus Firewall Monitor Service (NPFMntor) - Symantec Corporation - C:\Norton AntiVirus\IWP\NPFMntor.exe

O23 - Service: SAVScan - Symantec Corporation - C:\Norton AntiVirus\SAVScan.exe

O23 - Service: ScriptBlocking Service (SBService) - Symantec Corporation - C:\PROGRA~1\COMMON~1\SYMANT~1\SCRIPT~1\SBServ.exe

O23 - Service: Symantec Network Drivers Service (SNDSrvc) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\SNDSrvc.exe

O23 - Service: Symantec SPBBCSvc (SPBBCSvc) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\SPBBC\SPBBCSvc.exe

O23 - Service: Symantec Core LC - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\CCPD-LC\symlcsvc.exe

Co do tego co ile pamięci niby żre to explorer ok 43000k, SVchost.exe ok 15000k, drugi

svchost.exe ok 4000k,

jeszcze 2 razy svchost.exe tyle że jedno nie z systemu a z usługi lokalnej

inne procesy od 3000 k do 20 k

Mialem niedawno pentium3 450 mghz ixp z sp1 chodzil bez zarzutu wiec szukaj innej przyczyny

zrob tak

Witam,

wyłącz przywracanie systemu i start do trybu awaryjnego - OPIS:

Usuwasz:

Plik pogrubiony musisz wyszukać i usunąć ręcznie. Może być ukryty.

Możesz kosmetycznie usunąć z autostartu również to:

Odnoszę wrażenie, że log nie jest komplenty.

Nie widzę uruchomionych procesów “Run”.

Zawsze korzystałeś z Symanteca NAV ??

:okulary:

Właśnie wczoraj na próbe zainstalowałem pakiet Symanteca NAV , zaraz na początku był kłopot z zainstalowaniem bardzo wolna instalacja, udana dopiero po trzecim restarcie kompa, kiedy już sie zainstalował komp był nie do użytku, użycie prosesora od 70%-100% i znaczne zżeranie pamięci (komp-celeron 1.7Gh, ddr 512Mb),proponuje odinstalować Nortona i sprawdzić jak komp bez niego sie zachowuje.