Zużycie procesora na poziomie 90-100%

Witam,

od dłuższego czasu mam problem z zamulającym kompem. Jako laik przypuszczam, że powodem tego może być wysokie zużycie procesora.

Na początku chciałbym zaznaczyć, że mój komputer to już ok 8-letni zabytek i nie wiem czy może to być spowodowane zużyciem podzespołów czy nie. Niestety na razie nie zanosi się bym wymienił sprzęt więc chciałbym jakoś spróbować doprowadzić ten do porządku.

Jak wspomniałem wcześniej, nie znam się kompletnie na takich sprawach więc nie wiem co powinienem tutaj zamieścić żebyście w ogóle mogli mi w jakiś sposób pomóc.

Z góry dzięki i pozdrawiam.

W Menadżerze Zadań, zakładka Procesy, sprawdź, jaki proces powoduje tak wysokie zużycie procesora.

37557823.jpg

Heh. Wychodzi na to, że GG jest przyczyną. Zapewne masz najnowszą wersję (10). Wywal to i zainstaluj coś lżejszego (choćby GG w wersji 7).

8 letni sprzęt a instalujesz tak ciężkie i niedopracowane aplikacje jak gg :wink:

Zainstaluj aqq albo najlepiej mirande.

Ok, dzięki.

A jeszcze a propos tego Firefoxa. W tym momencie miał tam te 52 000K ale czasami sięga i 100 000 czy 150 000. Z tym też da rade coś zrobić czy nie bardzo?

Da radę - nie otwieraj tylu okien jednocześnie. Mi Chrome przy kilku/kilkunastu stronach potrafi zajmować ponad 500MB.

Zainstalowałem Mirandę i różnica ogromna ale…

po instalacji po paru minutach pojawiły się takie procesy:

windows-kb890830-v3.15-delta.exe

MRT.exe

mrtstub.exe

Co prawda przed momentem zniknęły ale nie mam pojęcia co to jest.

Wszystkie procesy podlegają pod TO więc raczej nie ma zmartwienia :slight_smile:

Ok. To jeszcze raz wielkie dzięki. Temat można w razie co zamknąć/wyrzucić.