Zużycie RAM Windows 7 64 bit

Ile ramu zużywa windows 7 64 bit gdy nie wykonuje żadnych operacji (poprostu jest włączony)???

To pytanie podchwytliwe?! :wink: To wszystko zależy od konfiguracji, a jeśli ktoś np. korzysta z funkcji wstępnego ładowania aplikacji (czy jak to tam się nazywało), to i do 95% - niezależnie od ilości zainstalowanej pamięci. Tak więc, odpowiedź na twoje pytanie nie istnieje - zbyt dużo zmiennych w chodzi w grę :wink: zazwyczaj (na czystym OSie) jest to jednak początkowo ok. 550 MB.

P.S. pisze się żadnych :wink:

Win7 x64 zajmuje na początku jakieś 1.40-1.50 gb ramu podczas uruchamiania ale chwilę później jak się uruchomi to zużycie spada do ~1gb i tak mniej więcej zostaje

mi na core2duo t9300, 4GB ddr2 win7 x64 na początku zaraz po uruchomieniu zużywa ok 1,1GB pamięci. Po chwili wartość ta spada do ok 950MB. Ale oczywiście wzrasta po włączeniu innych programów.

Win7 x64 po 5ciu dniach nieprzerwanej pracy zużywa trochę więcej - ok 1,4GB - 1,7GB, może nawet do 2GB dojść (nawet po wyłączeniu wszystkich programów aktywnych i tych działających w tle). Ponowne uruchomienie komputera sprowadza sprawę znowu do poziomu ok 1GB. Zresztą podobnie było z Vistą - jak laptop był włączony nontoper to viśta zjada coraz więcej (chociaż wydaje mi się, że win7 zjada tą pamięć odrobinę wolniej niż vista). Ale to ma głównie znaczenie, jak zostawiasz komputerów włączony na kilka dni włączony.

@Anathema, czysty win7 nie zużywał nigdy u mnie 550MB, ani 32bit, ani 64bit (wcześniej miałem rc i betę), może na sprzęcie z 1GB zużywałby to 550MB (ale to wtedy by było 50% już :P)

Mam świeżą 7-kę 64 -bity od trzech dni (na nowym laptopie) i u mnie sytuacja wygląda podobnie jak u kolegi powyżej - w stanie spoczynku system zużywa około 1 GB pamięci.

Kiedy załączony jest Kaspersky i Firefox plus Winamp - ok. 1.3 GB.

No więc jak widać, ile konfiguracji, tyle wersji :wink:

A mówili, że to ma być system na słabsze komputery…

W sumie… udało mi się uruchomić 7 na leciwym już komputerze z 512 MB SDRAM i procesorem PIII 700 MHz (@933 MHz) i… działa nawet całkiem, całkiem :slight_smile: