Zuzycie RAM windows 7

Witam otóż mam pewien problem pewnego dnia dokładnie 4 dni temu dostałem w pewnej grze komunikat error 131 troche poczytałem gdziendziej mowili zainstaluj jeszcze raz a gdzie innedziej ze to zostało to spowodowane uszkodzeniem ramu.

Zbytnio ta 2 opcja sie nie przejmowałem i przeinstalowałem gre normalnie zaczeła działać lecz grafika sie znacznie pogorszyła tzn. przed błedem stała sie bardziej mniej wyrazista, scisliwa itp. Zauwazyłem takze i tu bedzie adekwatne do tematu, ze strasznie mi skoczyło zuzycie ramu nie chodzi tu juz o gre ale np gdy jest właczona ramu mam 68% zuzycia ;/ a tak an sucho czyli gg, opera 48%. Zawsze było na poziomie w czasie gry max do 50% a w stanie “suchym” max 10-12% ;/

Ktoś mi powiedział, ze moze być to wypalona jakaś kość ram i dlatego skoczyło zuzycie ( mam 2gb + 1gb czyli 3gb i badz tu madry ktora sie prawdopodobnie zepsuła) Dodam jeszcze, ze przed i po incydencie miałem dziwne nigdy przezmnie nie spotykane anomalia czyli: samoczynne restartowanie sie komputera, wywalało różno kolorowe screeny np: cały pomaranczowy miałem ekran.

Mój komputer:

Core2quad

HD4850

3gb ram 2gb+1gb

360gb dysk

Komputer nowy na gwarancji. Wiec zadne wkałdanie wyjmowanie ramu niewchodzi w gre. Zanim pojde do servisu musze cos im powiedziec co i jak bo sam niewiem co jest grane -.-

A dopisze jeszcze, ze zrobiłem ponownie wydajnośc komputera i nigdzie wartości sie niezmieniły: czyli jak miałem w ram 5.9p tyle mam po przeprowadzeniu.

I prosze mnie nie osyłac do innych tematow bo juz je przesledziłem i nic w nich konretnego nie ma !

Wiec ktoś wie oco kaman ?

Co do zużycia ramu przez system, może masz za dużo programów działających w tle? ctrl+shift+esc i pokaż screeny zakładek “procesy” i “wydajność”.

Może masz też jakieś wirusy? Przeskanuj wszystko, albo zrób reinstall systemu.

Co do wyjmowania kości ramu - czasy plomb już dawno minęły, teraz możesz sobie spokojnie wszystko wyciągać i składać jeszcze raz (co jest zalecane przynajmniej raz na 6 miesięcy w celu dokładnego wyczyszczenia).

Dodam jeszcze, ze w grach znacznie spadły FPS… z 120-200 na 30 ;/ i to wszystko stało sie jednego dnia HOP i all sie pokickało ;/

http://img832.imageshack.us/f/ramui.jpg/

I jeszcze jedno opera chyba nie powinna tak ciagnać pamieci…

Dzis robiłem scan AVG i nic nie wykrył

Sporo tych procesów.Ale zużycie pamięci chyba na normalnym poziomie(wcale nie dużo jak na operę :smiley: ). Zobacz autostart i powyłączaj niepotrzebne programy.

Moze wiecej konkretów kurde !

Komputer mi sie sam restartuje, w grach wywala mi czasem screeny typu cały pomaranczowy ekran, zuzycie procka siega do 70% a zawsze max do 50% przy obciazeniach, i spadek FPS I grach ! a wy mi tu ze zuzycie pamieci ram jest ok własnie nei jest ok, ok było jak miałem max 20% przy gg, operze a 38% nie jest ok -.-

gg strasznie ci ryje system z tego co widać. Wyłączaj to cholerstwo jak grasz. Poza ty7m, masz jakiegoś antywirusa?

Max. 20% przy operze i gg :o (chyba wróce do gg :smiley: ). Więc może to jednak infekcja, załóż temat w dziale bezpieczeństwo. U mnie np. przy ff procesy 32, zużycie pamięci 28%.

Ja bym jednak stawiał że cos siedzi w systemie.

Sprawdzałeś system na okoliczność wiroli? :o

Użyj np.Dr.WEB CureIt! lub Malwarebytes Anti-Malware :smiley:

Ok z FPS sie uporałem, ale powiadasz, ze ma 32 procesy ja powyłaczał wyszstkie pierdoły i mam ich 60 -.-