Zużycie ramu przez przeglądarki

Witam, która przeglądarka internetowa waszym zdaniem zużywa najmniej pamięci RAM :?: Zauważyłem, że Firefox zużywa dosyć dużo pamięci, z kolei Chrome ma parę procesów o mniejszym zużyciu ale w gruncie rzeczy wychodzi na to samo.

K-meleon :smiley:

Pamięci jak pamięci, ale procesora to zjadają :frowning:

Wybierz Operę - http://www.dobreprogramy.pl/Opera,Progr … 12614.html

“Firefox zużywa dosyć dużo pamięci”

“Chrome ma parę procesów o mniejszym zużyciu ale w gruncie rzeczy wychodzi na to samo.”

Jeden proces (opera.exe) zużycie procesora około 20 000 K (Na 256 MB RAM i procesorze Intel Celeron 3.06 GHZ)

:wink:

Mi opera zżerała 200mb, firefox podobnie a chrome zliczając wszystkie procesy od 200 do 700 mb!!

W operze jest możliwość ustawienia maksymalnego użycia ram-u i pamięci podręcznej.Można ograniczyć wielkość do stałej wartości.Poradnik jest tu na DP w dziale “Sprawdzone porady” opera-optymalizacja-krok-kroku-t409371.html

PS.

Mi opera używa od 150-200kB przy otwartych 7-10 kart,choć użycie ram w operze mam ustawione na automat.I ta szybkość-niewiarygodne.

Lynx angażuje najmniej pamięci.

Nie ma w Operze czegoś takiego jak ustawienie maksymalnego użycia ramu, choć jeśli chodzi o rozmiar pamięci podręcznej to rzeczywiście można to przestawić.

Oczywiście miałeś na myśli 150 000 - 200 000 kB :wink:.

aktualniejszy poradnik na temat optymalizacji Opery dostępny jest tu:

http://www.opera-fanklub.cba.pl/poradni … opery.html

Saskatchewan , masz rację. Ustawienie RAM służy do przydzielenia pamięci na przechowywanie stron, by przechodzenie wstecz, czy też przywracanie zamkniętej karty odbywało się błyskawicznie.

Opera również zżera około 200.000 kb…widzę, że tylko IE 9 RC zużywa najmniej pamięci…zobaczymy jak będzie w wersji finalnej.

U mnie opera je różnie - czasem 100 mb, czasem 230 mb, a czasem tylko 40 :slight_smile:

Zainstalowałem taki program Memory Booster dostępny z tego portalu, zmniejsza on żużycie pamięci programów. Po instalacji tego programu Firefox z 140 KB zszedł do 20 kb także gorąco polecam. :slight_smile:

TA? A ile czekasz na przywrócenie zminimalizowanego okna progrmu?

pewnie wiekszosc z was posiada juz powyzej 1 GB RAM wiec optymalizacja jest zbedna, i tak naprawde mnie nie interesuje ilosc zajetego RAMu przez przegladarke ani system, ma dzialac szybko i sprawnie.

nargoriel , to ten opis to ściema?

obecnie operka z jedną kartą 188MB u mnie :slight_smile:

Nie przeszkadza mi to zupełnie,nic nie muli, wszystko chodzi OK :slight_smile:

Ja mam 1GB na dwóch komputerach, i przy przeglądaniu stron nic mi nie muli :slight_smile:

A ile zjada ci CPU?

10-12%, dopiero jak odpalę jakąś grę we Flashu, to dźwiga się nawet do 100% :slight_smile: Ale na AMD Sempron 3000+ 1,8GHz to i tak jest dobrze :wink: