Zużycie ramu przez przeglądarki

(Adrianoss) #1

Witam, która przeglądarka internetowa waszym zdaniem zużywa najmniej pamięci RAM :?: Zauważyłem, że Firefox zużywa dosyć dużo pamięci, z kolei Chrome ma parę procesów o mniejszym zużyciu ale w gruncie rzeczy wychodzi na to samo.

(Karolekc5) #2

K-meleon :smiley:

Pamięci jak pamięci, ale procesora to zjadają :frowning:

(User Profile) #3

Wybierz Operę - http://www.dobreprogramy.pl/Opera,Progr ... 12614.html

"Firefox zużywa dosyć dużo pamięci"

"Chrome ma parę procesów o mniejszym zużyciu ale w gruncie rzeczy wychodzi na to samo."

Jeden proces (opera.exe) zużycie procesora około 20 000 K (Na 256 MB RAM i procesorze Intel Celeron 3.06 GHZ)

:wink:

(Evil Coca Cola) #4

Mi opera zżerała 200mb, firefox podobnie a chrome zliczając wszystkie procesy od 200 do 700 mb!!

(Marek Krakus) #5

W operze jest możliwość ustawienia maksymalnego użycia ram-u i pamięci podręcznej.Można ograniczyć wielkość do stałej wartości.Poradnik jest tu na DP w dziale "Sprawdzone porady" opera-optymalizacja-krok-kroku-t409371.html

PS.

Mi opera używa od 150-200kB przy otwartych 7-10 kart,choć użycie ram w operze mam ustawione na automat.I ta szybkość-niewiarygodne.

(Redghost) #6

Lynx angażuje najmniej pamięci.

(Saskatchewan) #7

Nie ma w Operze czegoś takiego jak ustawienie maksymalnego użycia ramu, choć jeśli chodzi o rozmiar pamięci podręcznej to rzeczywiście można to przestawić.

Oczywiście miałeś na myśli 150 000 - 200 000 kB :wink:.

(Danielm86) #8

aktualniejszy poradnik na temat optymalizacji Opery dostępny jest tu:

http://www.opera-fanklub.cba.pl/poradni ... opery.html

Saskatchewan , masz rację. Ustawienie RAM służy do przydzielenia pamięci na przechowywanie stron, by przechodzenie wstecz, czy też przywracanie zamkniętej karty odbywało się błyskawicznie.

(Adrianoss) #9

Opera również zżera około 200.000 kb...widzę, że tylko IE 9 RC zużywa najmniej pamięci...zobaczymy jak będzie w wersji finalnej.

(sla17) #10

U mnie opera je różnie - czasem 100 mb, czasem 230 mb, a czasem tylko 40 :slight_smile:

(Adrianoss) #11

Zainstalowałem taki program Memory Booster dostępny z tego portalu, zmniejsza on żużycie pamięci programów. Po instalacji tego programu Firefox z 140 KB zszedł do 20 kb także gorąco polecam. :slight_smile:

(Danielm86) #12

TA? A ile czekasz na przywrócenie zminimalizowanego okna progrmu?

(Azazel33) #13

pewnie wiekszosc z was posiada juz powyzej 1 GB RAM wiec optymalizacja jest zbedna, i tak naprawde mnie nie interesuje ilosc zajetego RAMu przez przegladarke ani system, ma dzialac szybko i sprawnie.

(Danielm86) #14

nargoriel , to ten opis to ściema?

(Dawiddek55) #15

obecnie operka z jedną kartą 188MB u mnie :slight_smile:

Nie przeszkadza mi to zupełnie,nic nie muli, wszystko chodzi OK :slight_smile:

(sla17) #16

Ja mam 1GB na dwóch komputerach, i przy przeglądaniu stron nic mi nie muli :slight_smile:

(Karolekc5) #17

A ile zjada ci CPU?

(sla17) #18

10-12%, dopiero jak odpalę jakąś grę we Flashu, to dźwiga się nawet do 100% :slight_smile: Ale na AMD Sempron 3000+ 1,8GHz to i tak jest dobrze :wink: