Zużycie RAMu - Windows 7 32 bit a Windows 7 64 bit?

Proszę mi powiedzieć, ile RAMu pobiera Windows 7 32 bitowy, a ile 64 bitowy od razu po instalacji (najlepiej jeszcze z zainstalowanymi podstawowymi programami typu jakiś antywir, firefox, nero etc. oraz z zainstalowanymi już aktualizacjami). Tylko błagam nie podawajcie mi wartości wyssanych z palca.

Zastanawiam się bowiem, czy zainwestować w Windows’a 7 32 bit, czy 64 bity (prawdopodobnie Home Premium). Nie piszcie mi tylko, znowu, że skoro mam procek x64, warto zainwestować w takowy system blablabla… WIEM! Naczytałem się już. Ale ciężko jest znaleźć jakieś info. dotyczące zużycia RAMU.

Tak dla jasności Turion TL-58 2x1,9GHz, 2 GB ramu, GF 8400M G, 160GB dysk…

Mi Windows 7 32bity zużywa na starcie z uruchomionym domyślnie GG, nie całe 1 gb ramu (ok.950mb). Mam zainstalowaną pamięć 3 gb

Można powiedzieć że 64bit pobiera ok. 30% więcej pamięci

wojteko10 > Sorry.U mnie z antyvirem ,comodo,frapsem,deamon,malwarebytes jest na starcie 720mb

PS.Też mam 3gb ramu

U mnie zużywał 680 mb. Wszystko zależy od konfiguracji kompa.

No to sam już nie wiem… Mam 2 GB ramu.

Na RC 64 Bit pobiera mi mniej więcej 800-900MB na starcie bez większych (nie zajmujących sporo ramu) programów w tle.

Może jednak skuszę się na tą x64.

I jeszcze jedno pytanie, co powiecie na Windowsa 7 32 bit, na laptopie Toshiby z prockiem Pentium M 1,73GHz 1,5 GB ramu, 80GB dysk… Będzie ‘mulił’ :smiley: , czy może da się w miarę spokojnie i komfortowo pracować - firefox, gg, last.fm, utorrent, jakiś odtwarzać filmów, office…?

:o Ile? Windows 7 Ultimate BOX 32bit 650 MB, 64 bit 700 MB

Skąd wy bierzecie tak niskie wymagania 7-ki,u mnie zaraz po instalacji zjadł 650Mb,jak zainstalowałem podstawowe programy to teraz zajmuje 950Mb.Wersja 32 bit.Czyli tyle co Vista.

mam 4 gb ram i zaraz po instalacji 64 bit win 7 zuzylo mi ok 1.2 gb ram :expressionless: nie wiem czemu :expressionless:

mi zużywa, przy uruchomionych gadżetach, antywirusie avast i daemon tools około 1,1 GB

Można by zrobić jakieś testy na konkretnym sprzęcie (w miarę nowym). Zainstalować tak 32 i 64 bitową wersję, a następnie, na trochę starszym sprzęcie (ale obsługującym x64) zrobić dokładnie to samo i porównać wyniki zużycia RAMu.

A może na jakichś zagranicznych serwisach są już jakieś testy?? Proszę o linki.

u mnie system ponad miesiąc, więc trochę już śmieci się nazbierało, AVG IS, AQQ i Aero- 900MB RAMu zużywanie- mam 2 GB

Więc kwestia ramu u mnie na Windows x64 z zainstalowanymi wszystkimi podstawowymi programami + kilka niezbędnych w moim przypadku wygląda następująco:

x64.PNG

Posiadam Asus-a K50AB SX031.

AMD Athlon 2x2,1 GHz

ATI Radeon Mobility HD4570

3GB DDR2 800

Jeśli dokupisz ram to warto kupić x64. Ja mam BOX-a i szczerze mówiąc miałem obawy co do x64, ale jestem zadowolony (photoshop w wersji x64

śmiga aż miło). Jedynie z czym mam problem to z drukarką która ma już swoje 8 lat.

system tak jak już ktoś wspomniał pobiera w wersji x64 o ok 30% więcej ramu.

Aha, jutro wrzucę zrzut z wersji x86 (32 bity) Windows 7 zainstalowanym na dokładnie takim samym sprzęcie, tylko że mojej dziewczyny :stuck_out_tongue:

U mnie Win 7 podczas normalnej pracy zjada 850MB (FireFox, Winamp, GG).

On ma x64, i to jest przy 64 birach normalne

fx9710_Schowek01.jpg Windows 7 32 bit użycie 1GB z otwartą operą

Mi też Windows 7 64-bit przy normalnej pracy zabiera przynajmniej 1 GB. Aktualnie mam 3 GB.

magicalsnap200911140841.jpg

A propos zużycia ram’u ; vista i 7 rezerwują około 40% ramu, więc mając 3 gb ram, zaraz po instalacji zeżre nam 1,2GB. Jednak w razie potrzeby rezerwa jest zwalniana, np. kiedy gramy w ramożerną gierkę ;’) Sam mam 7 i 2 gb ram’u, bierze mi około 600 - 900 mb.

obecnie sprawdziłem ile czasu mam obecną instalkę Sevena- ponad 2 miesiące. Zużycie RAM podczas korzystania z Chrome, AQQ, AV, kilku otwartych dysków i podczas przerabiania systemu na Live CD- 1,00 GB

96249422rk4.jpg

Przy starcie systemu wcale tak dużo ramu nie pobiera, to zależy od konfiguracji, moim zdaniem ja tak uważam.