Zwalnia wszystko i trzeszczy podczas gier

Tak jak w tytule, tylko że robi sie tak co kilka/kilkanaście minut, lecz często w różnych odstępach i nie mam pojęcia dlaczego tak sie dzieje . Próbowałem Wyłączać kolejne procesy i usługi - nic. Próbowałem czyścić komputer i aktualizować sterowniki - nic. Tak sobie myśle… Muszę w końcu kupić windows 7 i go przeinstalować, gdyż już dawno tego nie robiłem. Jednakże proszę o pomoc, gdyż sam nie wiem dlaczego wszystko zwalnia TYLKO podczas gier i głos zaczyna trzeszczeć. Czy możliwe że tak sie dzieje przez obciążanie określonych podzespołów? Podziękuję za jakąkolwiek pomoc :slight_smile:

Jaka konfiguracja komputera, jakie gry?

Intel Core i3 CPU M 350 2.27GHz , NVIDIA GeForce GT 325M, 4gm ramu., windows 7 Ultimate - To tak w skrócie, Gry… to Wiedźmin (raz płynnie na wydajnych ok średnich ustawieniach a drugi sie tnie na minimalnych, i tak w kółko) Gothic 2 już było dobrze, problem był ze zwalnianiem tempa gry i trzeszczeniem dźwięku, tu akurat pojawiało sie i to dotkliwie jak w każdej grze), Ostatnio zainstalowałem również Farming Simulator 2013 i także jest jak w Gothic 2. Raz płynnie a raz zwalnia tempo z trzeszczeniem dźwięku. Wcześniej grałem również w World of Tanks i chodziły płynnie (PRZEWAŻNIE). Jeszcze dodam… Ja nigdy nie gram na wysokich ustawieniach. Staram sie też grzebać w ustawieniach jakości, wydajności grafiki w określonych grach i takich różnych. Nie wiem dlaczego ale często mi sie otwiera w zintegrowanej grafice, ale łatwo przełączyć.

Wrzuć scren z HW Monitor.

Najnowszy HD Tune Pro i wrzuć scren całego smart dysku, opcja health.

trzeszczeniem dźwięku

i to już może być uszkodzenie płyty głównej laptopa?

Płyty głównej? Rozumiem że to tylko jedna z opcji, ale było by nie fajnie jeśli te spekulacje okazało by sie prawdą. Jest sposób aby się tego dowiedzieć? Dobrze jest wiedzieć skąd następuje zagrożenie.

Temperatury i dysk wyglądają OK.

Ile laptop ma lat? bo godzin pracy ma mnóstwo - prawie 16 tysięcy, więc może być to problem płyty?

Laptop jest gdzieś z 2010r. Jest prawdziwym weteranem. Za czasów swej świetności płynnie chodziła Fifa 12 i dość dobrze nawet płynnie Gta 4.
Może masz racje, że on już… tak jak ludzki organizm… zużywa sie. :confused:

No to ,dziadek, i chyba czas na nowy? ewentualnie podrzuć go do serwisu i niech go przejrzą.

Rozumiem… Czyli takie buty…
W każdym razie dziękuję za pomoc. Teraz wiem że nie wróci na tych samych częściach do dawnej świetności.
Bardzo mi pomogłeś. A teraz wszem i wobec ogłaszam zamknięcie tematu.
Życzę miłego dnia :wink: