Zwalniające ładowanie filmików na YT

Witam. Posiadam internet o prędkości 20MBps, Windows 7 Ultimatum, i doświadczam dziwnego zjawiska. Otóż zaczęło się one pojawiać po formacie, wcześniej mając już zainstalowany W7 tego nie doświadczałem. No, ale przejdę do meritum problemu. W jakiś dziwny sposób zamula mi internet, coś jakby zarywa połączenie. Spróbuję to wytłumaczyć na dwóch przykładach.

You Tube

Konkretniej ładowanie się filmików w tym serwisie. Otóż gdy video jest krótkie, tak do 1 minuty 30 sekund, ładuje się ono błyskawicznie, z maksymalną prędkością internetu, czyli w kilka sekund. Jednakże włączając dłuższy filmik, trwający już kilka minut, na początku ładuję się bardzo szybko, ale po upływie około 1:30 ładowanie gwałtownie spowalnia, i video ładuje się jak przy neostradzie 1mbps.

Ściąganie plików - np. z Rapidshare

Wyeksplikuję na przykładzie tego serwisu, gdyż posiadam w nim konto premium, toteż pliki powinny ściągać się z najwyższą możliwą prędkością. I tak się w istocie dzieje, ale używając tylko akceleratorów pobierania, np. FlashGet. Wtedy prędkość downloadu dochodzi do tych 2,5MB/s, czasem łapiąc zacinki i spowalniając. Ale ogólnie daje radę. Inaczej rzecz się ma ściągając przez przeglądarkę, FireFoxa - jak ściągam tylko jednego parta na raz, to prędkość wynosi 1MB/s, zamiast maksymalnej. Gdy jednak włączam pobieranie drugiego parta, więc pobierają się oba na raz, to ten pierwszy dalej pobiera się z 1MB/s, ale drugi także się pobiera, 1,5MB/s - więc łącze jest w pełni wyeksploatowane.

Nie wiem o co chodzi, wcześniej tego nie było, trochę to przeszkadza w użytkowaniu neta… Szczególnie to YT.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za każdą poradę.

You Tube to normalne wszyscy tak mają gdyż limitowany jest transfer na poszczególne kraje. Co do firefoxa to wszystkie przeglądarki tak mają że powyżej 2mb powinno się używać akceleratora gdyż jedno połączenie nie jest w stanie wysycić łącza.