Zwalnianie PC wieczorami, co i jak?

(LukierNet) #1

Moja matka narzeka, że wieczorami zawsze zwalnia jej PC już nie mówiąc o przeglądarce i jej FB.

Jest miejsce w systemie gdzie sprawdze co uruchamia się wieczorem ?

A moż macie jakieś pomysły co to by mogło być ?

Wszelkie uwagi mile widziane, im większa lista co może spowalniać PC wieczorem tym większe prawdopodobieństwo, że to wyłączę.

Dziękuję.

(Bogdan_G) #2

Rób speedtest ookla w dzień i w wieczór. Zobaczysz, jak maleje przepustowość łącza pod wieczór.

System też rezerwuje 20% przepustowości łącza, co można wyłączyć w zasadach grupy.

(LukierNet) #3

Dobrze.

A ogólne zwiechy PC ?

(Bogdan_G) #4

Zapchany dysk a to można posprzątać programem privazer. Brak przestrzeni dyskowej. Zasilacz może nie trzyma napięć, za stary czy antymarkowy…

Nie wiadomo czy sterowniki są pod płytę i jednocześnie pod W10.

Pamięci mało a stronicowanie nie ustawione na sztywno, jaki 2000MB rozmiar początkowy i 2000MB rozmiar maksymalny co zapobiega fragmentacji swapu.

Można mnożyć powody zawiech systemowych. Trzeba sprawdzać.

(LukierNet) #5

Ale to tylko wieczorem się zdarza te zwalnianie PC więc niektóre uwagi są nietrafne. Ale też sprawdzę.

(daras28-82) #6

Pretensje do dostawcy netu.

Komputer nie rozróżnia pór dnia i nie wybiera sobie kiedy będzie zamulał, ludzie przeciwnie.

(msnet) #7

Wieczorami więcej ludzi korzysta z łącza Internetowego, więc to zaczyna zwalniać, a więc zwalnia też komputer, który z tego łącza korzysta (szczególnie portale typu FB). Rozwiązanie - znaleźć lepszego dostawcę netu.

(daras28-82) #8

Zwalnia ewentualnie ładowanie treści internetowych.

Sam komputer nigdy, idąc twoim tokiem rozumowania podpinając szybsze łącze zyskamy mocniejszy komputer?

(msnet) #9

OK, nieprecyzyjnie się wyraziłem, ale właśnie o to mi chodziło.