Zwalnianie PC wieczorami, co i jak?

Moja matka narzeka, że wieczorami zawsze zwalnia jej PC już nie mówiąc o przeglądarce i jej FB.

Jest miejsce w systemie gdzie sprawdze co uruchamia się wieczorem ?

A moż macie jakieś pomysły co to by mogło być ?

Wszelkie uwagi mile widziane, im większa lista co może spowalniać PC wieczorem tym większe prawdopodobieństwo, że to wyłączę.

Dziękuję.

Rób speedtest ookla w dzień i w wieczór. Zobaczysz, jak maleje przepustowość łącza pod wieczór.

System też rezerwuje 20% przepustowości łącza, co można wyłączyć w zasadach grupy.

 

Dobrze.

A ogólne zwiechy PC ?

Zapchany dysk a to można posprzątać programem privazer. Brak przestrzeni dyskowej. Zasilacz może nie trzyma napięć, za stary czy antymarkowy…

Nie wiadomo czy sterowniki są pod płytę i jednocześnie pod W10.

Pamięci mało a stronicowanie nie ustawione na sztywno, jaki 2000MB rozmiar początkowy i 2000MB rozmiar maksymalny co zapobiega fragmentacji swapu.

Można mnożyć powody zawiech systemowych. Trzeba sprawdzać.

Ale to tylko wieczorem się zdarza te zwalnianie PC więc niektóre uwagi są nietrafne. Ale też sprawdzę.

Pretensje do dostawcy netu.

Komputer nie rozróżnia pór dnia i nie wybiera sobie kiedy będzie zamulał, ludzie przeciwnie.

Wieczorami więcej ludzi korzysta z łącza Internetowego, więc to zaczyna zwalniać, a więc zwalnia też komputer, który z tego łącza korzysta (szczególnie portale typu FB). Rozwiązanie - znaleźć lepszego dostawcę netu.

Zwalnia ewentualnie ładowanie treści internetowych.

Sam komputer nigdy, idąc twoim tokiem rozumowania podpinając szybsze łącze zyskamy mocniejszy komputer?

OK, nieprecyzyjnie się wyraziłem, ale właśnie o to mi chodziło.