Zwalnianie systemu... a pozniej zawieszenie

(Pawtam) #1

Witajcie

Mam taki problem. Komp sobie dziala... po jakichs dwoch godzinach zaczyna sie "zacinac" - doslownie. :? Wszystko zamiera na jakies 2 do 5 sekund po czym znowu dziala.... i tak co jakies 5 minut... A na zakonczenie po niespelna 6-7 godzinach pracy zawiesza sie... tak po prostu....

A oto konfiguracja mojego kompa: Win 98 SE, 1,8 Celeron, 256 RAM, 80gb, GF4 440 MX... + Norton IS 2004 (FireWall + AV). Dysk byl wymieniony z dwa tygodnie temu takze system jest swiezutki...

Czy moze byc to np. wina programu p2p (uzywam dc++ 0.401)...

Czekam na Wasze propozycje co moze mu pomoc...

Pozdrawiam

Darth

(Bad Boy 85) #2

może byc to wina dc jeśli posiadasz net w sieci osiedlowej i inni userzy z twojej podsieci ssą non toper od ciebie.Ale obstawiał bym jednak na dysk lub jakiegoś wirusa wklej loga z hjthis to sie zobaczy,aha proponuje instalke winXP pro najlepiej z sp2.

(Lukas 1) #3

nie jest zadna filozofia przeinstalowac system, biorac jeszcze to pod uwage ze

wydaje mi sie ze to bedzie z temperatura karty graficznej albo procesora.

najpierw wypada sprawdzic i posluchac czy coolery chodza prawidlowo i nie zwalniaja, jesli tak sie dzieje to trzeba jak najszybciej wymienic wiatraki bo to bedzie prawdopodobnie przyczyna.

Grafika czy procesor moga sie przegrzewac i wtedy komp sie zawiesza a na dluzsza mete nie wrozy to nic dobrego bo moze sie najzwyczajniej cos spalic.

Zatem pytanie. jak Ci chodza coolery na procesorze i grafice :?:

P.S.

Kobra proponowales koledze SP2. Ja np. tego nie mam i komputer mi hula.

SP2 - to jest dopiero zawieszacz kompow :!: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

(Themefhisto) #4

Mój kuzyn tak miał - była to wina karty graficznej.

(Crystian) #5

Też tak miałem i karta graficzna poszła do kosza. Na szczęście była gwarancja

(system) #6

podobne objawy mialem jak system zainstalowal mi się na NTFS a nie na FAT32 wszystko tak mulilo ze nie dalo sie nic zrobic, a swoja droga jak kolega wczesniej wspomnial to tez moze byc wina prodramu p2p a do tego dochodzi jak widze ze masz nortona on tez swoje bierze ale norton jest przydatny :smiley:

(Abartman) #7

Prawdopodobnie siada ci dysk twardy. Sam niedawno miałem podobne objawy, czyli co parę minut komputer łapał przywieszke na kilka sekund po czym znów pracował normalnie. Co ciekawe scandisk i norton diskdoctor nie wykrywały żadnych błędów na dysku. Gdy wymieniłem dysk (był na gwarancji) kłopoty ustały.

(JNJN) #8

Może zrób porządną konserwacje kompa,też przychylam się do temperatur procka,karty grafiki lub dysku,zasilacza płyty głównej.

Podejrzewam że to nie wina systemu.

(Pawtam) #9

Hmm... dysk (Seagate Barracuda 80gb) ma dopiero 2 tygodnie :o Czy to mozliwe aby byl uszkodzony od nowosci :?:

A co do temp. Nie wiem jaka temperature mam na karcie ale na procku to czasami i 45 C wskoczy a obroty wiatraka to ponad 3500 :expressionless:

Wiatraki (na karcie i procku) przedmuchiwalem sprezonym powietrzem z miesiac temu... tak wiec wydaje mi sie obydwa powinny pracowac w miare normalnie

wole chyba jednak pozostac przy 98se.... nie mam przekonania co do xp...

Pozdrawiam

Darth

(Bad Boy 85) #10

ODP.tak to jest niestety możliwe jesli masz mozliwość to sprawdz u kogoś

ten dysk.

jak na celerona to troche za duża temperatura,ale stanowczo za dużo obrotow,kreciłes moze procek??

p.s miałeś wkleić log z hijackthis może to jednak wirus jakiś :?

(Pawtam) #11

Oto log hijackthi:

Running processes:

C:\WINDOWS\SYSTEM\KERNEL32.DLL

C:\WINDOWS\SYSTEM\MSGSRV32.EXE

C:\WINDOWS\SYSTEM\SPOOL32.EXE

C:\WINDOWS\SYSTEM\MPREXE.EXE

C:\WINDOWS\SYSTEM\MSTASK.EXE

C:\PROGRAM FILES\COMMON FILES\SYMANTEC SHARED\CCEVTMGR.EXE

C:\PROGRAM FILES\COMMON FILES\SYMANTEC SHARED\CCSETMGR.EXE

C:\PROGRAM FILES\COMMON FILES\SYMANTEC SHARED\CCPROXY.EXE

C:\PROGRAM FILES\COMMON FILES\SYMANTEC SHARED\SNDSRVC.EXE

C:\WINDOWS\SYSTEM\mmtask.tsk

C:\WINDOWS\EXPLORER.EXE

C:\WINDOWS\SYSTEM\INTERNAT.EXE

C:\WINDOWS\TASKMON.EXE

C:\WINDOWS\SYSTEM\SYSTRAY.EXE

C:\WINDOWS\SOUNDMAN.EXE

C:\PROGRAM FILES\WINFAST\WFTVFM\WFWIZ.EXE

C:\PROGRAM FILES\COMMON FILES\SYMANTEC SHARED\CCAPP.EXE

C:\PROGRAM FILES\MSI\FUZZYLOGIC4\FUZZYLOGIC4.EXE

C:\PROGRAM FILES\MSI\GOODMEM\GOODMEM.EXE

C:\PROGRAM FILES\SAGEM\SAGEM F@ST 800-840\DSLMON.EXE

C:\WINDOWS\SYSTEM\WMIEXE.EXE

C:\WINDOWS\SYSTEM\DDHELP.EXE

C:\PROGRAM FILES\WANADOO\ESPACEWANADOO.EXE

C:\PROGRAM FILES\WANADOO\COMCOMP.EXE

C:\WINDOWS\SYSTEM\TAPISRV.EXE

C:\PROGRAM FILES\WANADOO\WATCH.EXE

C:\WINDOWS\SYSTEM\RNAAPP.EXE

D:\HIJACKTHIS\HIJACKTHIS.EXE

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://www.microsoft.com/isapi/redir.dl ... r=iesearch

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = http://www.microsoft.com/isapi/redir.dl ... ar=msnhome

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = http://www.microsoft.com/isapi/redir.dl ... r=iesearch

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://www.microsoft.com/isapi/redir.dl ... r=iesearch

R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.microsoft.com/isapi/redir.dll?prd={SUB_PRD}&clcid={SUB_CLSID}&pver={SUB_PVER}&ar=home

O2 - BHO: Web assistant - {9ECB9560-04F9-4bbc-943D-298DDF1699E1} - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\AdBlocking\NISShExt.dll

O2 - BHO: NAV Helper - {BDF3E430-B101-42AD-A544-FADC6B084872} - C:\Program Files\Norton Internet Security\Norton AntiVirus\NavShExt.dll

O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - D:\PROGRAMY\ADOBE\READER\ACTIVEX\ACROIEHELPER.DLL

O3 - Toolbar: &Radio - {8E718888-423F-11D2-876E-00A0C9082467} - C:\WINDOWS\SYSTEM\MSDXM.OCX

O3 - Toolbar: Web assistant - {0B53EAC3-8D69-4b9e-9B19-A37C9A5676A7} - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\AdBlocking\NISShExt.dll

O3 - Toolbar: Norton AntiVirus - {42CDD1BF-3FFB-4238-8AD1-7859DF00B1D6} - C:\Program Files\Norton Internet Security\Norton AntiVirus\NavShExt.dll

O4 - HKLM..\Run: [internat.exe] internat.exe

O4 - HKLM..\Run: [scanRegistry] C:\WINDOWS\scanregw.exe /autorun

O4 - HKLM..\Run: [TaskMonitor] C:\WINDOWS\taskmon.exe

O4 - HKLM..\Run: [systemTray] SysTray.Exe

O4 - HKLM..\Run: [LoadPowerProfile] Rundll32.exe powrprof.dll,LoadCurrentPwrScheme

O4 - HKLM..\Run: [soundMan] SOUNDMAN.EXE

O4 - HKLM..\Run: [Zasobnik systemowy] SysTray.Exe

O4 - HKLM..\Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\SYSTEM\NvCpl.dll,NvStartup

O4 - HKLM..\Run: [nwiz] nwiz.exe /install

O4 - HKLM..\Run: [autoclk] autoclk.exe

O4 - HKLM..\Run: [WOOWATCH] C:\PROGRA~1\WANADOO\Watch.exe

O4 - HKLM..\Run: [WinFast Schedule] C:\Program Files\WinFast\WFTVFM\WFWIZ.exe

O4 - HKLM..\Run: [ccApp] "C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccApp.exe"

O4 - HKLM..\Run: [symantec NetDriver Monitor] C:\PROGRA~1\SYMNET~1\SNDMON.EXE

O4 - HKLM..\Run: [NvMediaCenter] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\SYSTEM\NvMcTray.dll,NvTaskbarInit

O4 - HKLM..\RunServices: [LoadPowerProfile] Rundll32.exe powrprof.dll,LoadCurrentPwrScheme

O4 - HKLM..\RunServices: [schedulingAgent] mstask.exe

O4 - HKLM..\RunServices: [ccEvtMgr] "C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccEvtMgr.exe"

O4 - HKLM..\RunServices: [ccSetMgr] "C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccSetMgr.exe"

O4 - HKLM..\RunServices: [scriptBlocking] "C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\Script Blocking\SBServ.exe" -reg

O4 - HKLM..\RunServices: [ccProxy] C:\PROGRA~1\COMMON~1\SYMANT~1\CCPROXY.EXE

O4 - HKLM..\RunServices: [sndSrvc] C:\PROGRA~1\COMMON~1\SYMANT~1\SNDSRVC.EXE

O4 - Startup: Fuzzy Logic 4.lnk = C:\Program Files\MSI\FuzzyLogic4\FuzzyLogic4.exe

O4 - Startup: GoodMEM.lnk = C:\Program Files\MSI\GoodMEM\GoodMEM.exe

O4 - Startup: DSLMON.lnk = C:\Program Files\SAGEM\SAGEM F@st 800-840\dslmon.exe

O9 - Extra button: Related - {c95fe080-8f5d-11d2-a20b-00aa003c157a} - C:\WINDOWS\web\related.htm

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Show &Related Links - {c95fe080-8f5d-11d2-a20b-00aa003c157a} - C:\WINDOWS\web\related.htm

O16 - DPF: {644E432F-49D3-41A1-8DD5-E099162EEEC5} (Symantec RuFSI Utility Class) - http://security.symantec.com/sscv6/Shar ... /cabsa.cab

O16 - DPF: {2BC66F54-93A8-11D3-BEB6-00105AA9B6AE} (Symantec AntiVirus scanner) - http://security.symantec.com/sscv6/Shar ... vSniff.cab

O16 - DPF: {E7544C6C-CFD6-43EA-B4E9-360CEE20BDF7} (MainControl Class) - http://skaner.mks.com.pl/SkanerOnline.cab

... i co o tym myslicie?

Pozdrawiam

Darth

(Marsmo) #12

Oczywiście loga Ci sprawdzą specjaliści! :slight_smile:

Natomiast skoro podejrzenia idą również w kierunku dysku, sprawdź go programem Data Advisor! (pełne demo)

http://www.mbm.com.pl/index.php?dir=opr ... ataadvisor

Świetny program - 5 opcji diagnostycznych: m.in. test funkcjonalności dysku (diagnoza sprawności i ew. uszkodzeń), test błędów metodą SMART, test RAM. A skoro masz 98SE, to i partycje w systemie plików FAT - zrobisz sobie więc test poprawności struktury logicznej plików.

Pełny opis progsa w linku.

(Bad Boy 85) #13

LOG czysty.