Zwalnianie wiatraka w karcie graficznej

Witam,

Poszukuję aplikacji do zwalniania wentylatora w karcie graficznej GAINWARD GeForce 9600GT. Robiłem to różnymi aplikacjami, ale one umożliwiają mi tylko zmianę prędkości do 35%, a ja chciałbym jeszcze mniej. RivaTuner odpada ze względu, że posiadam Windows 7 64bit.

pozdrawiam :slight_smile:

A to dlaczego odpada?

Prawdopodobnie to jest dolna granica i niżej nie zejdzie.

MSI Afterburner pozwala na stworzenie “mapy” obrotów wentylatora w zależności od temperatury. Działa na wszystkich kartach. Zmiana obrotów od 30%. Mniej raczej nie znajdziesz ze względu na możliwość przegrzania niektórych modeli. Testowane na mojej z podpisu i starym Asusie 8800GTX.

Domyślam się, że chodzi Ci o głośność chłodzenia - sposobem w “%” nic nie uzyskasz oprócz przegrzania karty.

Po prostu musiałbyś czyścić chłodzenie karty raz na miesiąc. Jest dolna granica (jak pisał poprzednik :slight_smile: ), gdzie siła obrotów wentylatora równoważy się z jego okresem użytkowania, “nówka” jest zawsze cicha. Przekroczysz tą “magiczną” granicę 30% i voila, po prostu serwis. To tak po sporym skrócie.

Przekroczenie w tym momencie oznacza wartość malejącą, czyli np. 29% :slight_smile: