Zwarcie mikrofonu czy kabel jest uszkodzony waszym zdaniem?

Dziś w trakcie lekcji online nagle przestał mi działać zewnętrzny mikrofon Trust. Jest wykrywalny i niby na wskaźniku odbiera dźwięk, co najdziwniejsze nawet od samego ruszania kablem pokazuje wszystkie kreski na zielono, ale mnie nie słychać. Obstawiam zwarcie, gdyż mikrofon był praktycznie nieużywany od zakupu (2013/2014 rok) do niedawna i kablem nie ruszałem w chwili, gdy przestał oddawać dźwięk, a w jego bezruchu nic nie łapie, lub jak wyginam go w dwóch miejcach bliżej końców. Nie wiem czy to taki badziew, czy zawiniła płyta główna, więc się pytam. Mikrofon z kamerki na razie działa bez zmian przez jacka, ale się boję że i ją załatwię. Poza tym jak podłączam myszkę do USB z tej samej strony, laptop podczas uruchamiania staje na logu HP do póki nie uruchomię go ponownie bez podłączonej myszki. Przy innych urządzeniach tak się nie dzieje, nawet jak ładuję słuchawki lub telefon co ciągnie jeszcze więcej prądu niż myszka (<100mA). I tak jest od początku, czyli od ponad roku jak mam tego polasingowego laptopa bez pogłębiania się

Mikrofon taki jak ten: https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/akcesoria-komputerowe/mikrofony-pc/mikrofon-trust-starzz-all-round-microphone

Też miałem trust mico u wymieniłem na nc1

I to też był badziew? Po opiniach innych produktów, jak np. adaptera BT wśród tych, które przeglądałem, Trust wypada jako jedna z gorszych marek

No nie był to badziew, ale bardzo szumiał. Mój obecny Novox NC-1 nie szumi praktycznie wcale i dobrze zbiera. Jednak trochę kosztuje i jest na USB, ale warto. Link do cen:
Mikrofon Novox NC-1 Mikrofon Pojemnościowy USB Czarny - Ceny i opinie - Ceneo.pl

Do niego masz jeszcze popfiltr i gąbkę niwelującą wybuchowe głoski.

Ten za to bez szumów. Na szczęście działa mi wbudowany i z kamerki, ale one są gorsze. Jak będę musiał, kupię bezprzewodowy, również do karaoke. Może siostrze na muzykę się przyda

Jaki to mic ten bezprzewodowy?

Planuję wybrać jakiś w kolorze z wieloma funkcjami. Na Allegro większość takich kosztuje ponad stówkę, jeden z niebieskich jest przeceniony z 108 złotych do niecałych 30, jednak mam pewne wątpliwości do tej promocji, tym bardziej że minął już czarny piątek i cyber poniedziałek, a kontem bankowym zarządza ojciec. W Media Expert taniej, ale wybór dużo mniejszy.