Zwarcie przez wiatraczek - padł dysk?

(M Kupczynas) #1

Siemka...

Mam problem,chyba poszedl dysk ;/ .

Siedziałem Sobie na necie i nagle wiatrak i dysk ucichły,za chwilę nagle a monitorze pojawił się czarny obraz...Zresetowałem kompa,ale z dysku ani widu ani słychu,cisza

:frowning: .Dysk nie odpala z żadnego molexa.czasami jednak da się usłyszeć jakby chciał ruszyć,ale niemógł.Czyżby padł :?: Mozna go jakoś odratować :?: Są na Nim ważne dla Mnie dane :frowning: .

(Kosior6) #2

A moze sie porpostu nagrzał długo siedziałes. Sprubój podpiąc pod inna tasmę, dysk jest Sam na jednej tasmie. Zobacz czy od spodu na elektronice nie jest nic przypalone.

(M Kupczynas) #3

Niemożliwe chyba,ale jutro odpale kompa zniego i sprawdze

tasma ok.

To sprawdze jutro,teraz nie chcę hałasować.Ja coś z elektroniką to kupię z allegro do takiego samego dysku :wink:.

(Bubos18) #4

A ja się spytam, od czego ten wiatrak i gdzie był wpięty?

(M Kupczynas) #5

Elektronike dzisiaj sprawdziłem i wygląda na sprawną... :? Nic nie jest okopcone.

Był wpięty na molexie pod +12 razem z dyskiem.

(JNJN) #6

A może to dysk padł - sprawdzałeś wentyl czy działa.

(M Kupczynas) #7

Wentyl nie dziala ;/

(Szymszejdi) #8

Jeżeli po włączeniu słychać z dysku takie chrobotanie, potrzeszczy i przestaje, to znaczy że kupujesz nowy dysk.

(Piotr 007) #9

skorzystaj z usług firm specjalizujcych się w odzyskiwania danych

(Michal Kolatek) #10

ne0 wiesz ile kosztuje odzyskanie danych, firmy dużo biorą, dlatego ja zawsze robie kopie jak by mi teraz dysk padł to bym się nie denerwował ponieważ wszystko kopiuje po 2 razy na CD lub DVD jak mam coż ważnego.

I mam znajomego który zna się na odzyskiwaniu danych.

(M Kupczynas) #11

Kumpel mi poradzil,żebym kupil samą elektronikę do mojego dysku i wymienił,więc tak zrobie.Najwyżej jak nie będzie działać to odsprzedam :P,bo kasy na nowy dysk raczej tak szybko nie zdobęde :frowning: ..

(system) #12

od 30 złotych w góre(zależy od firmy :mrgreen: )