Zweżony obraz monitora

Witam.

Dwa dni temu kiedy włączyłem komputer okazało się,że zwęził się na całej szerokości około 1cm obraz po jego prawej stronie.Mogę na monitorze użyć pozycjonowania i rozciągnąć obraz do prawego boku ,ale kiedy rozciągnę to oprócz spadku jakości obrazu robi się czarny pasek z lewej strony,więc to nie ma sensu.Klikając w monitorze automatyczne ustawienie obrazu obraz powraca to poprzedniej formy tj. z czarnym paskiem z prawej jego strony Jest tak ,że za 1cm czarnego pasa znajduje się jeszcze 1mm pasa obrazu z monitora.Inaczej mówiąc jest tapeta potem 1cm czarnego pasa a za nim jeszcze 1mm tapety.

Proszę o pomoc.

A co to ma wspólnego z “Bezpieczeństwem”? Przeniesiono do odpowiedniego działu.

Poza tym, proszę podać konfigurację sprzętowa, dostosować tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie.

Zresetuj go w jego menu do ustawień fabrycznych i ustaw ponownie.

Sprawdź ustawienia rozdzielczości i odświeżania - może tu za dużo.

Sprawdzić monitor na innym kompie i może być serwis.

System op. Windows XP,karta grafiki GeForce 210 512 mb(NVIDIA) .Monitor 19’’ LG FLATRON L1919s

“Zresetuj go w jego menu do ustawień fabrycznych i ustaw ponownie.” - nie przynosi rezultatu.

“Sprawdź ustawienia rozdzielczości i odświeżania - może tu za dużo.” - rozdzielczość jest taka jak zawsze 1024x768 jak i odświeżanie 60Hz które jest najniższą opcją.Tak ustawiłem w 2007 r. po zakupie monitora i tak poprawnie chodziło do przedwczoraj.Natomiast zmiana rozdzielczości na natywną 1280x1024 powoduje ,że obraz na monitorze jest prawidłowy no ,ale taka rodzielczośc mi nie odpowiada ze względu na zbyt małą czcionkę,ikony itd.

Serwis ze względu na wiek monitora i nieopłacalność zabiegu odpada.

Zwiększ odświeżanie na max (gdzieś 75 Hz) przy rozdzielczości 1024x768 i zobacz. Sprawdź kabel i wtyczki.

Kabel i wtyczki sprawdzone.Poluzowałem nieco wtyczki i lekko nimi poruszałem,ale bez zmian.Zmiana na częstotliwość odświeżania 75(max) powoduje ,że obraz jest prawidłowy.Jak to jest z tym odświeżaniem,czy 75 Hz nie spali monitora?W broszurce LG dołączonej do monitora jest tabelka a w niej monitor17’’,19’’ optymalna rozdzielczosc 1280x1024 optymalna częstotliwośc 60Hz ".

Łoj!!!Stał się cud !Po kilkukrotnej zmianie rozdzielczości i odświeżania kolejny raz ustawiłem moje bazowe 1024x768 przy 60Hz a tym razem pojawił się prawidłowy obraz.Mam nadzieję ,że po ponownym starcie kompa zostanie ze mną na stałe :slight_smile:

Dziękuję więc za pomoc.

Podejrzewam, że połączenie monitora to analogowe VGA.

Standard odświeżania LCD to 60 Hz, ale bez uszczerbku dla zdrowia monitora przy tej rozdzielczości możesz stosować 75 Hz i lepiej podobno tak dla Twoich oczu.