Zwiecha dzwieku i obrazu/spadki fps

Witam,
Nie wiem co się dzieje z moim komputerem, ale miało to miejsce już wcześniej. Otóż, w grach (np. cs go) fpsy skaczą mi non stop od powiedzmy 50 do 150 cały czas, w innych grach w tym samym momencie urywa dzwięk i grafike na dosłownie milisekunde i to z częstotliwością raz na 2-3 sekundy. Poprzednio problem ten ‘naprawiłem’ kupując nowy HDD, wszystko wróciło do normy. Dzisiaj kupiłem sobie SSD bo na tym nowym HDD też zaczęło przycinać, a że jest wadliwy to myślałem że problem znowu stoi po stronie dysku. Niestety, na SSDku jest to samo, nie mam pojęcia w czym tkwi problem. Sterowniki do grafiki mam aktualne, wszystkie inne też. Mam wrażenie, że wina może stać po stronie karty graficznej lub zasilacza (chociaz ramów tez nie wykluczam). Najlepsze jest to, że komputer po powiedzmy 24h online ‘przeskakuje’ i dopóki nie wyłącze systemu (lub sam się nie zresetuje - również nie wiem dlaczego, ale podejrzewam, że przez bad sectory na hdd) to wszystko działa normalnie jak wcześniej. Po kazdym resecie w nic się nie da pograć i muszę czekać x godzin aż samo się naprawi, tak brzmi komicznie dlatego chciałbym coś z tym zrobić xD Proszę o pomoc! Na filmiku fpsy w csgo, tak to właśnie wygląda -> https://youtu.be/Equ5IDgMNf8

pc spec; phenom x4 950 3.2ghz, radeon 7890, 4gb goodram, bequiet purepower 500W

No z opisu może być od A do Z??? czyli wszystko.

Na początek:

  • porządna konserwacja kompa z kurzu, czyszczenie grzbietów stykowych i sprawdzenie wszystkiego + sprawdzenie temperatur - wrzucisz scren z najnowszej Aida64, zakładka komputer i czujnik.
  • sprawdzisz wszystkie kondensatory elektrolityczne na płycie i karcie grafiki, czy nie wybrzuszone lub wylane
  • sprawdzisz pamięć programem memtest86 -przynajmniej dwa pełne przebiegi, ma być 0 błędów
  • wrzucisz cały smart obu dysków SSD i HDD, program AIDA64 zakładka magazyn i smart.
  1. Przeczyściłem kompa jak mogłem, nie mam aktualnie sprężonego powietrza, więc użyłem odkurzacza i starałem się nic nie uszkodzić. Powyciągałem grafikę, ramy, przeczyscilem wszystkie wejscia, podociskalem wszystkie kable
  2. Wszystko wydaje się być ok, nie zauważyłem nic niepokojącego (chociaż ekspertem nie jestem).
  3. Pamięć przeleciała 2 razy i było 0 błędów.
  4. http://iv.pl/images/81109801537475479552.jpg (wrzucam tylko SSD, bo o tym starym HDD chcę zapomnieć, i tak nie będę go używał).

Po tym jak posprzątałem, usunąłem sterowniki te najnowsze (od grafiki) i pobrałem jakieś starsze z końcówki 2016roku, ponoć ‘najlepsze’ dla mojej karty, uruchomiłem grę i problem wydaje się być rozwiązany, fps dropy prawdopodobnie zniknęły. Jedna sprawa mnie tylko irytuje, jak przesuwam okienka np. chrome czy jakiegoś czatu, cokolwiek, to dzieje się to jakoś tak niepłynnie. Przynajmniej nie do końca. Jak minimalizuje i maksymalizuje okienka jest to samo, strasznie mnie to denerwuje. Jakiego sterownika może mi brakować? Chodzi mi o coś w stylu adobe flash player czy directx.