Zwiecha kompa w czasie wyświetlania BIOS-u

Ostatnio padła mi grafika,tak więc tymczasowo przełączyłem się na VGA,zainstalowałem jak najaktualniejsze sterowniki kontrolera VGA i od tej pory np. przy restarcie zawiesza się komp przy wczytywaniu ustawień BIOS-u.Dopiero po wyłączeniu “z hebla” wszystko działa jak w podręczniku.Przy czym nie majstrowałem w ustawieniach BIOS-u.

Tak więc jaka może być bezpośrednia przyczyna takiego stanu rzeczy?

WinXP Home+SP3+aktualizacje

BIOS: VM 900M

Podaj jakie sterowniki zainstalowałeś pod VGA, jak możesz to linka do ich downloadu [bardziej chodzi mi o informacje].

Ja miałem kiedyś podobnie. Otwórz kompa, zlokalizuj zworkę opisaną jako clr_cmos i zewrzyj nią pin drugi i trzeci. Po pięciu sekundach ponownie zewrzyj piny jeden i dwa, wejdź w bios wprowadź mu datę i godzinę, ustaw bootowanie i sprawdź czy zadziała. Jeżeli nie znajdziesz takiej zworki(nie każde mobo ją ma), to po prostu wyciągnij baterię. Jeżeli nie zresetuje się po pięciu sekundach, to wyjmij baterię na dłużej.

@Locked 1986

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb … /download/

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie

Czy Piotr92 rozwiązął problem?

Tak czy wspak, zrozumiałem jedynie tyle, że nie ma sterownika pod Windows 7, ale jest Vista, co znaczy, że w 80% zadziała, w znaczeniu, zadziała poprawnie w 100%.

Jaka wersja BIOS’a? F1-F7a.