Zwiecha podczas bezczynności

Witam.

Mam taki problem , otóż gdy zostawie komputer na jakies 10-15 min i nic na nim nie robie , zawiesza sie i musze go restartować. Jak zostawie jakąś gre włączoną to wszystko jest ok.

W opcjach zasilania w polu wyłączanie dysku mam “nigdy”.

Prosiłbym o pomoc.

pewno jakis wirus, przeskanuj komputer avirą powinno pomóc, i daj znac jak sobie poradziłeś

Nie koniecznie pomoże jak Ty to mówisz przeskanowanie Avirą. Nawet najlepszy antywirus może nie wykryć jakiegoś wirusa, a Avira nawet nie należy do najlepszych antywirów (moja subkiektywna ocena).

Najlepiej wrzuć logi @dawid 1447

Tutaj log z hijackthis :

http://wklej.org/id/208040/

Z aviry :

detections - 50

warnings - 12

moved - 47

deleted,suspicious files - 0

Coż wieki temu skanowałem kompa więc nic dziwnego d;

Jak report jest potrzebny to moge wstawić

Edit :

Jeszcze moge dodać ze podczas włączania komputera wyskakuje to sprawdzanie dysku na niebieskim tle , jeśli nieskasuje przez 10 sekund to zaczyna skanowanie ( CHKDSK sprawdza pliki [poziom 1 z 3] ) i zawiesza sie na 74 % , trzeba resetować komputer

Log czysty.

Masz włączony wygaszacz, wyłączenie ekranu, wsztrzymanie, przygaszenie ekranu itp.?

Wygaszacz ekranu wyłączony , wyłączanie monitoru - po 20 min

Masz może Kasperskiego 2010? Mi się od czasu do czasu robi taki problem podczas pobierania aktualizacji. Jeśli nie to sprawdź, czy masz włączoną opcję “Wyłącz dyski twarde”. (Start->Panel sterowania->Opcje zasilana)

Nie mam kasperskiego , wyłączanie dysku twardego - wyłączone

A może posiadasz Spyware Terminator i wygaszacz używający 3D (nawet te wbudowane w system!)? Jeśli tak, masz dwie opcje: Albo wywal ST i zainstaluj coś innego, np. Spybot S&D, albo zmień wygaszacz na prostszy.

@dawid1447 napisał , że ma wyłączony wygaszacz !,więc niestety to nie jest rozwiązanie :frowning:

Nie warto bo ma mizerną skuteczność.Aktualizuje się tylko raz na tydzień więc tylko zajmuje miejsce na dysku.

Żadnego spyware terminatora nie używam

Witam!

Mam nadzieje że ktoś to odczyta bo mam identyczny problem. Po 15 minutach nic nie robienia zwiecha, a jak coś robię to wszystko jest w jak najlepszym porządku. Komputer miałem 2 razy formatowany i ciągle to samo( zaraz po formatowaniu przez 1 dzień wszystko było w porządku). Przeskanowałem wieloma antywirusami (Panda, McAfee, Arcavir) i zawsze komputer był czysty. Sprawdziłem podłączenie RAM i wszystkich kabelków na płycie głównej, nawet już CD-roomu się chwyciłem i nadal do niczego nie doszedłem. Zastanawiam się czy to może być wina sterowników do kart graficznej bo tylko takowe uaktualniałem.

Mam nadzieje że ktoś już rozwiązał ten problem i będzie w stanie mi pomóc

PS. Dysk twardy tez sprawdzałem czy nie jest uszkodzony.

PS2. Ostatecznie czy może to być wina zasilacza?? Jego jeszcze nie wymieniałem.

Pozdrawiam i proszę o pomoc