Zwiecha podczas bezczynności

(Dawid1447) #1

Witam.

Mam taki problem , otóż gdy zostawie komputer na jakies 10-15 min i nic na nim nie robie , zawiesza sie i musze go restartować. Jak zostawie jakąś gre włączoną to wszystko jest ok.

W opcjach zasilania w polu wyłączanie dysku mam "nigdy".

Prosiłbym o pomoc.

(Brainscan) #2

pewno jakis wirus, przeskanuj komputer avirą powinno pomóc, i daj znac jak sobie poradziłeś

(Wojteko10) #3

Nie koniecznie pomoże jak Ty to mówisz przeskanowanie Avirą. Nawet najlepszy antywirus może nie wykryć jakiegoś wirusa, a Avira nawet nie należy do najlepszych antywirów (moja subkiektywna ocena).

Najlepiej wrzuć logi @dawid 1447

(Dawid1447) #4

Tutaj log z hijackthis :

http://wklej.org/id/208040/

Z aviry :

detections - 50

warnings - 12

moved - 47

deleted,suspicious files - 0

Coż wieki temu skanowałem kompa więc nic dziwnego d;

Jak report jest potrzebny to moge wstawić

Edit :

Jeszcze moge dodać ze podczas włączania komputera wyskakuje to sprawdzanie dysku na niebieskim tle , jeśli nieskasuje przez 10 sekund to zaczyna skanowanie ( CHKDSK sprawdza pliki [poziom 1 z 3] ) i zawiesza sie na 74 % , trzeba resetować komputer

(Olixxx94) #5

Log czysty.

(Wojteko10) #6

Masz włączony wygaszacz, wyłączenie ekranu, wsztrzymanie, przygaszenie ekranu itp.?

(Dawid1447) #7

Wygaszacz ekranu wyłączony , wyłączanie monitoru - po 20 min

(Cesc 93pl) #8

Masz może Kasperskiego 2010? Mi się od czasu do czasu robi taki problem podczas pobierania aktualizacji. Jeśli nie to sprawdź, czy masz włączoną opcję "Wyłącz dyski twarde". (Start->Panel sterowania->Opcje zasilana)

(Dawid1447) #9

Nie mam kasperskiego , wyłączanie dysku twardego - wyłączone

(kwpolska) #10

A może posiadasz Spyware Terminator i wygaszacz używający 3D (nawet te wbudowane w system!)? Jeśli tak, masz dwie opcje: Albo wywal ST i zainstaluj coś innego, np. Spybot S&D, albo zmień wygaszacz na prostszy.

(Wojteko10) #11

@dawid1447 napisał , że ma wyłączony wygaszacz !,więc niestety to nie jest rozwiązanie :frowning:

(krzysiekx) #12

Nie warto bo ma mizerną skuteczność.Aktualizuje się tylko raz na tydzień więc tylko zajmuje miejsce na dysku.

(Dawid1447) #13

Żadnego spyware terminatora nie używam

(Preismar) #14

Witam!

Mam nadzieje że ktoś to odczyta bo mam identyczny problem. Po 15 minutach nic nie robienia zwiecha, a jak coś robię to wszystko jest w jak najlepszym porządku. Komputer miałem 2 razy formatowany i ciągle to samo( zaraz po formatowaniu przez 1 dzień wszystko było w porządku). Przeskanowałem wieloma antywirusami (Panda, McAfee, Arcavir) i zawsze komputer był czysty. Sprawdziłem podłączenie RAM i wszystkich kabelków na płycie głównej, nawet już CD-roomu się chwyciłem i nadal do niczego nie doszedłem. Zastanawiam się czy to może być wina sterowników do kart graficznej bo tylko takowe uaktualniałem.

Mam nadzieje że ktoś już rozwiązał ten problem i będzie w stanie mi pomóc

PS. Dysk twardy tez sprawdzałem czy nie jest uszkodzony.

PS2. Ostatecznie czy może to być wina zasilacza?? Jego jeszcze nie wymieniałem.

Pozdrawiam i proszę o pomoc