Zwiecha systemu

Witam !

Pare dni po formacie , mam problem z komputerem. Otóż kiedy pojawia się już cały pulpit po starcie systemu wszystko jest ok , klikam na ikonki działa wszystko , mija 20-30 sekund i nagle zwiecha systemu klikam na ikonki i nic , kursor myszy nie działa i trzeba robić restart komputera. I tutaj robi się ciekawiej , ponieważ kiedy wyłączę kabel od internetu wtedy wszystko normalnie działa ! Normalnie się komputer uruchamia , a potem normalnie działa i kiedy podłaczam kabel do internetu mija pare sekund i nagle zwiecha ! Czyżby to wirus ? tak od razu po formacie ?

Licze na waszą pomoc !

peace

Jak robiłeś format i instalację systemu na podłączonym kablu od netu to może być wirus… Logi do sprawdzenia gdzie masz?

Łączysz się z internetem przez modem czy przez router? Jak przez modem to sprawdź podłączając go do innego gniazda USB. U mnie łącząc się przez router takie zachowanie było oznaką padania karty sieciowej, aż się przepaliła:( Jeśli więc możesz to sprawdź na innej, pożyczonej o znajomego czy tak samo się dzieje. Zobacz też wpisy w podglądzie zdarzeń (eventvwr) w zakładkach system i aplikacje czy nie masz błędów oznaczonych na czerwono.

(miałem bardzo podobne objawy na win xp, padła karta sieciowa i prawdopodobnie ona była winą tych zawieszeń systemu)

Karta sieciowa prawdopodobnie kwalifikuje się do wyamiany. Ja też miałem taki przypadek, że system zawieszał się przez kartę do WIFI.

Wyjmij karte(jeśli niemasz jej w płycie)i spróbój wtedy go urochomić