Zwiecha systemu


(Cinek85) #1

Witam !

Pare dni po formacie , mam problem z komputerem. Otóż kiedy pojawia się już cały pulpit po starcie systemu wszystko jest ok , klikam na ikonki działa wszystko , mija 20-30 sekund i nagle zwiecha systemu klikam na ikonki i nic , kursor myszy nie działa i trzeba robić restart komputera. I tutaj robi się ciekawiej , ponieważ kiedy wyłączę kabel od internetu wtedy wszystko normalnie działa ! Normalnie się komputer uruchamia , a potem normalnie działa i kiedy podłaczam kabel do internetu mija pare sekund i nagle zwiecha ! Czyżby to wirus ? tak od razu po formacie ?

Licze na waszą pomoc !

peace


(StG 44) #2

Jak robiłeś format i instalację systemu na podłączonym kablu od netu to może być wirus... Logi do sprawdzenia gdzie masz?


(danyll) #3

Łączysz się z internetem przez modem czy przez router? Jak przez modem to sprawdź podłączając go do innego gniazda USB. U mnie łącząc się przez router takie zachowanie było oznaką padania karty sieciowej, aż się przepaliła:( Jeśli więc możesz to sprawdź na innej, pożyczonej o znajomego czy tak samo się dzieje. Zobacz też wpisy w podglądzie zdarzeń (eventvwr) w zakładkach system i aplikacje czy nie masz błędów oznaczonych na czerwono.

(miałem bardzo podobne objawy na win xp, padła karta sieciowa i prawdopodobnie ona była winą tych zawieszeń systemu)


(Piotrkijak) #4

Karta sieciowa prawdopodobnie kwalifikuje się do wyamiany. Ja też miałem taki przypadek, że system zawieszał się przez kartę do WIFI.


(Adek7411) #5

Wyjmij karte(jeśli niemasz jej w płycie)i spróbój wtedy go urochomić