Zwiechy komputera po ustawieniu Ramu na 1600 mhz

Witam! Mam problem z ramem na płycie która jest w temacie. Kupiłem ostatnio procka phenoma x2 545, to mobo oraz ram 2x2 gb OCZ platinum edition 1600 mhz 1.9v. Taktowanie ramu powinno być 1600 mhz a mam 1066 mhz. Próbowałem zmieniać napięcie na 1.9 i recznie na 1600mhz (timmingów nie zmieniałem bo niewiem jak dokladnie) ale chyba komp nie chodził jak powinien (albo mi sie zdawało) albo nie chciał się uruchomić. Tak wgl niewiem czy procek obsłuży taka predkość ramu.

  1. co do pamięci to z prędkością 1600 działają one tylko w trybie oc - czyli trzeba przestawić w bios ustawienia z auto na ręczne (chyba opcja set memory clock) i samemu wpisać konkretne wartości odpowiadające pamięciom lub dopasować używając mnożnika memory clock

  2. co do ekranu - w opcjach bios powinna być do tego zakładka coś w rodzaju brand name lub screen logo

  3. wszystko zależy od konkretnego egzemplarza procesora

No wiem tylko musze podnieść takty mostka północnego a nie chce nic zjarac itp. A timingi na auto zostawić?

kastelof

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Panowie i mam problem. Jak zmienie czestotliwosć ręcznie na 1600 mhz i ustawie napiecie na 1.9v to mi system troszke cos muli i w bfbc2 zaóważyłem spadek wydajności :confused: Wiecie może czemu tak się dzieje?

Nie powinno mieć to wpływu na system,ale?

 

Zrób test pamięci memmetest86, bo może sypie błędami.

 

http://www.hotfix.pl/instrukcja-obslugi-programu-memtest86±sprawdzanie-pamieci-ram-a204.htm

Sprawdzałem pamięć tym narzędziem wbudowanym w system i nie było błędów, a płytki teraz nie mam żeby nagrać tego memtesta. Można go nagrać na pendrive? I właśnie jak bd sprawdzać to zostawić na auto czy dac na 1600mhz i 1.9v?

Sprawdzaj przy ustawieniu FSB pamięci 1600.

 

http://forum.dobreprogramy.pl/temat/412151-memtest-z-pendrive-krok-po-kroku/

no robilem tak jak na instrukcji i za nic nie moge odpalic pendrive z biosu. Bios go widzi ale nie chce go bootować. Ustawiłem go jako pierwszy i dalem go przed dyskiem i nic sie nie dzieje. Ustawialem wszystko usb-hdd, usb-fdd, usb-cdrom, -usb-zip i nic nie działa.

A co za problem kupić płytę CD?

No a po co mam kupywać płytke jak można z pendrive to po 1 a po 2 juz nie kupie plytki u mnie w mieście. Pendrive powinien działać bo instalowałem z niego os.

Wszystko masz napisane, użyj innego pendrive.

 

Edit:

 

I problem może być taki, że max pójdzie pamięć stabilnie do 1333 (i na takim ustawieniu sprawdź), bo kontroler pamięci tego CPU tylko takie obsługuje.

 

http://www.cpu-world.com/CPUs/K10/AMD-Phenom%20II%20X2%20545%20-%20HDX545WFK2DGI%20%28HDX545WFGIBOX%29.html

A jakie napięcie ustawić pamięci? Na 1600mhz ma byc 1.9 to dac hmm 1.75v i sprawdzac czy jest ok?

W biosie na początek ustaw napięcie dla pamięci na auto i test.

Nie mogłem odpalic z innego pendrive (oba działają) więc przetestowałem w windowsie prime95(ustawiłem żeby testował też ram). Test trwał 30 min i 0 błędów. Ustawił bym dłużej ale idzie burza i muszę wyłączyć kompa.Pamięci były ustawione na 1333mhz i napiecie na auto. Przetestuje jeszcze w grach czy jest ok.