Zwiechy komputera

Mam ostatnio taki problem że gdy gram w jakąś gre to obraz staje w miejscu i sie nie rusza a muzyka dalej leci… nie działa wtedy ctrl+alt+delete chociaż po kilkunastu sekundach czasem sie odmula i ten skrót działa. Albo gram i klikam alt+tab zeby wyjsc na pulpit gdy przejezdzam kursorem przez ikonki podświetlają się ale gdy na nie klikne to po chwili wszystko przestaje reagować i nie moge na nic kliknąć nawet sie nie podświetla… Jeszcze niedawno po kilku godz. grania bez wychodzenia na pulpit komputer wydał z głośników dziwny zniekształcony dźwięk z gry i się wyłączył… Gdy mam włączony jakiś program w tle podczas grania np. Skype albo speedfan to przestają reagować gdy na nie klikne a jak nie reagują to nie moge wrócić do gry bo gdy klikam na ikonke na pasku to sie nie podświetla i nie reaguje.

procesor i5 2500k

karta graf. gigabyte hd6950

zasilacz ocz 500w

ram 12 gb (nie pamiętam firmy ale są markowe i testy windowsa z panelu sterowania wykazały że wszystko ok.)

jak to ma znaczenie system jest na dysku ssd 60 gb

płytka głowna asrock fatal1ty p67 professional

*Acha i jeszcze system windows 7 64 bit

Na początek spróbuj w Panel sterowania/Opcje zasilania ustawić tryb Wysoka wydajność. Miałem też problemy z zawieszaniem się komputera i to mi pomogło. Spróbuj też zaktualizować BIOS płyty głównej.

Dziwne jest to że jak dotkne tej karty z góry (jest wiatrakami do dołu) to wydaje mi sie o wiele gorętsza niż to co mi pokazuje catalyst control center

Wydaje mi się że ma 95% do procka i grafy masz za słaby zasilacz, stąd dziwne zachowania kompa. Zmień na co najmniej 700W (np. OCZ ModXStream 700W) i problemy powinny zniknąć;)