Zwiększanie maksymalnej ilości połączeń z serwerem

Podobno SP2 zmniejsza ilość połączeń z serwerem do 10 przez co internet wolniej chodzi i można zwiększyć ten limit do 100 za pomocą programu xp-AntiSpy.

Sciągnełam program, ale w opcjach była tylko możliwość zwiększenia do 10 i opis:

Domyślnie twój Internet Eksplorer ma limit maksymalnych połączeń z jednym serwerem do 4. Jesli ściągasz z danej strony 4 pliki, to w tym momencie nie możesz sobie dalej chodzić i przeglądać dalszej zawartości strony, do czsu aż nie skończy ściągać któryś z plików. To ustawienie zwiększa ograniczenie do 10 połączeń.

Stwierdziłam, że to jakiś błąd programu i chciałam zrobić to ręcznie:

Ale u mnie klucza TcpNumConnections nie ma.

Czy powinnam go sama stworzyć ? Warto to zrobić, czy w praktyce niewiele to da ?

Jeśli go nie ma, to go tworzysz :slight_smile:

Ale spróbuj ściągnąć najnowszą wersję XP AntiSpy (lub potestuj starsze), bo różnie z tym bywa…

Stworzyłam i zrestartowałam komputer, ale nie wiem czy to coś dało, bo dalej niby mogę w XP AntiSpy zwiększyć do 10 :?

Mam wersję xp AntiSpy 3.92-2

UPDATE:

Aha i jeszcze dwie takie małe rzeczy jakby ktoś wiedział.

  1. Otóż po najechaniu myszką na górną krawędź paska zadań, wskaźnik powinien zmienić się w pionową dwustronną czarną strzałkę. Pociągnięciem jej do góra/dół zmieniało się szerokość paska.

U mnie tak się nie chce robić. Poprostu kursor myszy zostaje cały czas w postaci białego wskaźnika.

  1. Tam gdzie jest pasek szybkiego uruchamiania powinna być możliwość ustalenia ile ikon się wyświetla na pasku zadań. U mnie to też gdzieś wcieło.

Ale to nie działa w ten sposób, że zezwala programowi na działanie.

Zwiększyłaś limit połączeń manualnie :slight_smile:

Jak chcesz sprawdzić, czy działa, odpal parę programów, które mają dostęp do sieci.

Później, gdy już wszystko działa:

start -> uruchom -> cmd

i wpisujesz netstat

I patrzysz (nie licz połączeń o nazwie localhost ), ile masz połączeń i czy wszystko działa poprawnie…

Co do programu, to różne wersje mogą działać na różnych kompilacjach systemu, więc musisz poszukać sobie i posprawdzać każdą, jeśli już tak bardzo chcesz :wink:

Jakieś 37, więc chyba działa.

Czy jeśli w tym widać połączenie z jakimś numerem z mojej sieci, ale nie z mojego miasta, o którym nawet nie mam pojęcia, że się łączy to jest OK czy nie bardzo ?

Jeśli używasz p2p, to nie ma znaczenia, bo łączysz się z wieloma komputerami… Zależy na jakim porcie i jakie to połączenie :wink:

Jeśli masz firewalla, to nic Ci się nie stanie…

OK, czyli to by było zrobione.

Zostaje tylko pytanie: Co z tą myszką ? :wink:

Jaką myszką :o

W takim razie proponuję założyć nowy temat z tym konkretnym problemem, bo tutaj jednak w tytule widnieje zwiększenie limitu połączeń z serwerem , a specom od hardware’u może nie będzie chciało się wchodzić w takie tematy :wink:

Załóż nowy w dziale hardware :slight_smile:

Skorzystam z Twojej rady i dziękuję za pomoc :slight_smile:

Panel sterowania>>>Mysz>>>Wskaźniki> tutaj ustaw sobie odpowiedni kursor

Kliknij prawym klawiszem na pasek zadań i odznacz “zablokuj pasek”

Damian dzięki ! Druga opcja podana przez Ciebie pomogła w obu przypadkach :slight_smile: