Zwiększenie pamięci podręcznej karty graficznej

Czy jest możliwość zwiększenia pamięci podręcznej karty graficznej

Pamięć RAM nie wykonuje obliczeń.

Jest,podkręcenie karty,zwiększenie zegarów rdzenia i pamięci,ale trzeba mieć dobre chłodzenie karty i wiedzieć co się robi,znać się na tym,grożba spalenia karty,a także mieć dobry zasilacz,a nie działający na granicy mocy,pamięć ram służy do przechowywania obrobionych danych,bufor obrazu,pamiętania tekstur,itd.

Źle zawarłem temat czy da się zwiększyć pamięć podręczną karty graficznej tracąc część ramu.

czekaj czekaj chcesz zwiększyć pamięć ram w karcie zmniejszając ja w komputerze tak ?

tak,tylko najlepiej gdybym mógł to zrobić przy pomocy jakiegoś programu, który mógłbym uruchomić w potrzebnym momencie

np. podczas uruchamiania gier.

Tak. Nvidia coś takiego wprowadziła, jeśli chodzi o Ati to nie wiem. Jeśli byś chciał wyłączyć ten dodatkowy ram dla karty to trzeba pobrać riva tuner (gdzieś tu na dp.pl na jednym z blogów ktoś pisał jak to zrobić) i tam poprzestawiać.

Jeżeli Twoja karta graficzna jest zintegrowana , być może istnieje taka możliwość jeżeli twój sprzęt na to pozwala powinieneś odnaleźć owa funkcje w biosie lub w sterownikach(ustawieniach sterowników , np ATI&AMD -->Catalyst Control Center.

W zwykłych kartach graficznych (nie zintegrowanych) z tego co mi wiadomo nie ma takiej możliwości :slight_smile:

Moja karta graficzna to intel 82865g ona jest zintegrowana.

Nie widzę takiej opcji w sterownikach.

Zaraz sprubuję riva tuner.

Mój procesor ma 2,66 więc coś powinno się udać poprawić.

Dodane 13.01.2011 (Cz) 18:47

Nie widzę żadnej możliwości zmiany ustawień.