Zwiększenie pamięci podręcznej karty graficznej

(Arekziomek) #1

Czy jest możliwość zwiększenia pamięci podręcznej karty graficznej

(Qba Lukaszczyk) #2

Pamięć RAM nie wykonuje obliczeń.

(Johny) #3

Jest,podkręcenie karty,zwiększenie zegarów rdzenia i pamięci,ale trzeba mieć dobre chłodzenie karty i wiedzieć co się robi,znać się na tym,grożba spalenia karty,a także mieć dobry zasilacz,a nie działający na granicy mocy,pamięć ram służy do przechowywania obrobionych danych,,bufor obrazu,pamiętania tekstur,itd.

(Arekziomek) #4

Źle zawarłem temat czy da się zwiększyć pamięć podręczną karty graficznej tracąc część ramu.

(Abecikxp) #5

czekaj czekaj chcesz zwiększyć pamięć ram w karcie zmniejszając ja w komputerze tak ?

(Arekziomek) #6

tak,tylko najlepiej gdybym mógł to zrobić przy pomocy jakiegoś programu, który mógłbym uruchomić w potrzebnym momencie

np. podczas uruchamiania gier.

(Colzen Lan) #7

Tak. Nvidia coś takiego wprowadziła, jeśli chodzi o Ati to nie wiem. Jeśli byś chciał wyłączyć ten dodatkowy ram dla karty to trzeba pobrać riva tuner (gdzieś tu na dp.pl na jednym z blogów ktoś pisał jak to zrobić) i tam poprzestawiać.

(Abecikxp) #8

Jeżeli Twoja karta graficzna jest zintegrowana , być może istnieje taka możliwość jeżeli twój sprzęt na to pozwala powinieneś odnaleźć owa funkcje w biosie lub w sterownikach(ustawieniach sterowników , np ATI&AMD -->Catalyst Control Center.

W zwykłych kartach graficznych (nie zintegrowanych) z tego co mi wiadomo nie ma takiej możliwości :slight_smile:

(Arekziomek) #9

Moja karta graficzna to intel 82865g ona jest zintegrowana.

Nie widzę takiej opcji w sterownikach.

Zaraz sprubuję riva tuner.

Mój procesor ma 2,66 więc coś powinno się udać poprawić.

-- Dodane 13.01.2011 (Cz) 18:47 --

Nie widzę żadnej możliwości zmiany ustawień.