Zwiększenie pamięci ram

mam pytanie.mam kowputer z procesorem sempron 2600+ i pamięcią 512 mb.chcę zwiększyć pamięć o 512 mb.czy to przyśpieszy trochę komputer?

Trochę na pewno przyspieszy. Nie będzie to wielki przyrost mocy bo Sempron 2600+ (socket 754 i A ) nie obsługuje Dual Channel.

lepiej wymienic procesor dodanie ramu to tylko zabiek kosmetyczny wiem bo mialem ten sam dylemat a po zmianie procesora komp zaczol chodzic owiele szybciej chociasz ramowska tez by ci sie przydala tylko nie 512 a1024 i klopoty by ci zniknely

dzikimuflon chyba najadłeś sie szaleju, nie wiesz to się nie odzywaj :x . Socket 754 owszem nie obsługuje pamięci w trybie Dual Chanell ale starszy socket A, owszem tak.

Szybkość komputera nie zwiększy się ale komfort korzystania z programów owszem tak, komputer nie będzie się musiał tak często odwoływać do wolniejszego nośnika danych jakim w stosunku do pamięci Ram jest dysk twardy.

Zwiększy się na tej podstawie ograniczenia odwoływania się do pliku wymiany,512 MB to już naprawdę minimum,programy są coraz bardziej złożone,im mniej masz pamięci,tym bardziej daje się to odczuć,a czy zabieg kosmetyczny to rozważ sam,myśląc perespektywicznie musiałbyś wymienić cały komp,aby był zgodny ze standardami,ale z drugiej strony za pół roku mogą wyjść komputery,gdzie nawet obecny ram nie będzie pasował,zmienia się standardy często tylko po to,aby producenci mogli zarobić

to samo jest z magistralami graficznymi,za chwile wyjdzie np. PCI Express 2.1,specjalnie zrobiona tak,że nie będzie zgodna ze starszymi kartami i wymieniając procesor będziesz musiał kupić odpowiednią płytę główną,pamięć ram bo będzie obsługiwany tylko DDR3,kartę graficzną,a może jeszcze zasilacz,ram pozwala przedłużyć trochę żywot starszych PC

dziękuję za pomoc.