Zwiększenie pamięci video

Nie ma takich kart.

Większej bzdury nie słyszałem.

Są, skrót myślowy, to się da zrobić samemu, są też gotowe sety.

"
Ja ją właśnie widzę :slight_smile:

  • relatywnie mały ekran (znajdź lapka 24 cale)
  • częste nagrzewanie się (to jednak małe, nie duże pudło, dodatkowego wentylatorka nie upchniesz)
  • większe problemy z modernizacją (jest mniej np. kart graficznych dedykowanych do lapków, w wielu tańszych lapkach masz wlutowany procek na amen, gdy nawet w najgorszym śmieciu w tower wymienisz )

Laptop twórcy tematu ma tylko porty USB 2.0, więc taka “przejściówka” nie ma tutaj zastosowania.
A tak poza tym to wątpię w kompatybilność i bezproblemowość działania takiego czegoś. Nie wspominając o bardzo zaniżonej wydajności względem karty w standardowym porcie.

Wiadomo, że przy mniejszej obudowie i mobilności laptopów trzeba pójść na kompromisy względem stacjonarnych PC. Wydajność jest mniejsza a wentylatory głośniejsze. Ale nie można powiedzieć, że laptopy nie nadają się do grania :slight_smile:
Wręcz przeciwnie, istnieją laptopy dedykowane grom, które bez problemu uciągają najnowsze gry na dobrych detalach.

a czy ktoś się orjentuje czy do tego laptopa można wymienić dołorzyć nową grafe??

Nie można. Ten laptop jest bardzo stary i nawet od początku jego istnienia nie był przeznaczony do grania.

Weź pod uwagę przepustowość USB, poważnie myślisz że uciągnie grafikę?
To biznesowy Dell więc zapewne ma Express card, są adaptery Express card - PCI-e, nie uciągną może potężnego układu graficznego ale całkiem nieźle to działa.
http://www.hwtools.net/Adapter/PE4C.html

w problem w tym że nie mam express card :rage:

no chyba że to to

PCMCIA…
Na tym raczej niewiele zdziałasz.

Wiele pewnie nie uciągnie, ale gdyby miał 2 usb 3.0 wolne, to może by się dało pokombinować i podpiąć jakaś protezę. Tylko, że to bardziej dla inżyniera temat tzn. jaki transfer na sekundę z jakiej karty i jak :wink: