Zwiększenie pamięci video

tak jak w temacie tu macie moją kartę graficzną z tego co wiem to nie jest integra

nwm co zrobić bo mam starego biosa i nic tam nie ma!
mój laptop to DELL LATITUDE E5400

Jaki masz cel w zwiększaniu pamięci VRAM?

Co na ma na celu zwiększenie pamięci VRAM?
Do zadań biurowych 64 MB pamięci wystarcza w tym sprzęcie.
Jeśli w biosie nie ma opcji przydzielenia większej ilości pamięci dla karty graficznej to nic z tym nie zrobisz.

udało mi się zwiększyć tylko do 128 mb w regedicie

problem w tym że to drogi laptop a tani który przedtem miałem na integrze dało rade do 512 mb i tyle bym chciał

laptop do zadań biurowych ale chciałbym na nim troszke pograć w WoT’a na integrze działał on znakomicie a na tym laptopie tylko 12 fps

Ta karta absolutnie nie nadaje się do żadnych gier. Jej wydajność jest zerowa. Zmiana wielkości pamięci nie będzie miała na to żadnego wpływu.

może i tak ale czy nie możecie mi pomóc powiększyć tą pamięć jakieś instrukcje czy coś

większość mówi że to nic nie da
TRUDNO CHCĘ ZWIĘKSZYĆ

albo… napisz czy da się u niego wymienić karte graficzną
jeśli tak to dobrze…

Nie da się.

Intel to integra.
Nie pograsz.
Zmiana rozmiaru pamięci następuje samoczynnie, w razie zapotrzebowania udostępniana jest z ramu odpowiednia ilość ale ile by nie było dostępne nie poprawi wydajności zintegrowanego GPU.
Chcesz grać to zmień sprzęt na coś z Nvidią lub Radeonem, na Intelu dźwigniesz w najlepszym przypadku Raymana czy Limbo ale o zaawansowanej grafice 3D zapomnij.

Zaś z tego co ja wiem, to:
a) jest to integra …
b) … mająca tak jak laptop tak na oko jakieś 10 lat (w sprzęcie - to taki odpowiednik czasów ucieczki narodu żydowskiego z Egiptu)
b) obsługuje max. do 384 MB pamięci współdzielonej, ale to i tak nie ma znaczenia.
c) grafikę można wymienić. Z płytą główną i całą resztą laptopa.
d) dla Windows powyżej 7 nie ma wsparcia producenta od strony sterowników - jest tylko tak jak w tym przypadku “wsparcie wsteczne” w postaci sterownika WDDM - i to przez niego można generalnie zapomnieć o graniu na tej karcie w cokolwiek co jest bardziej zaawansowane graficznie niż saper czy pasjans.
Do rozwiązania które podał daras28-82, dodam jeszcze, że można na tym pograć - ale na Windows 7 i nie we wszystkie gry, oraz w raczej w ustawieniach grafiki które obecnie powinny nazywać się : “nędzne”.

Czemu na Win7?
Ja bym aktualizował do dychy bo na screenie chyba ósemka jest, płynniejsze działanie i lepsza wydajność a do tego sklep pełen gier…
I tu własnie pojawia się rozwiązanie.
W sklepie jest przecież WoT Blitz który rewelacyjnie śmiga na takich maszynach.

Przeczytałeś to co napisałem ? Nie ? To napiszę jeszcze raz boldem :
dla Windows powyżej 7 nie ma wsparcia producenta od strony sterowników - jest tylko tak jak w tym przypadku “wsparcie wsteczne” w postaci sterownika WDDM - i to przez niego można generalnie zapomnieć o graniu na tej karcie w cokolwiek co jest bardziej zaawansowane graficznie niż saper czy pasjans.

Nie wydaje mi się. Ta intega ma mniejszą wydajność niż układ graficzny w nisko-półkowych smartfonach. Nawet takie gry będą działały kiepsko. To karta z czasów, kiedy integry nadawały się do wyświetlania pulpitu, ewentualnie pulpitu z otwartym oknem worda.

Jak mam rozumieć “producenta”?
Chodzi ci o Microsoft, Intela czy Della?

W przypadku braku sterowników we właściwościach karty graficznej nie wyświetla nazwy układu graficznego a jedynie że to systemowy układ i jakiś śmieszny rozmiar pamięci typu 64KB, nawet pulpit wtedy klatkuje.
Tak wygląda WDDM.

Windows 10 wspiera bez problemu ten układ, sterowniki same wskoczą i będzie to działać nie gorzej niż na win7.

Zdziwił byś się jak to śmiga na takich starych integrach.

To co pokazujesz - to “Standardowy sterownik VGA” - może być zarówno WDDM jak i XDMM. “Śmieszny” rozmiar pamięci jest niemożliwy do pokazania w przypadku WDDM, ponieważ z definicji sterownik ma zapewniać możliwość wirtualizacji zasobów - w tym pamięci.
Ponieważ producent (Intel) nie wspiera tego układu - sterowniki które “wskoczą” - to właśnie WDDM, dzięki którym każdy Windows powyżej 7 będzie “wspierał” ten układ, ale jego działanie będzie mocno ograniczone, czy ci się to podoba, czy nie.

HP Probook 6930 ma te same bebechy, pracuje na dyszce, dzieciak nawet gra na nim, Rayman legends śmiga bez żadnych zgrzytów, wideo 1080p z YT dźwiga.
Chcesz pogadać o ograniczeniach tego układu?
Mają związek wyłącznie z jego wydajnością.

A nie lepiej już zewnętrzna kartę na USB…? SKoro musisz grać na tym?
PS.z awsze mówiłem: laptopy nie sa do gier!

jest coś takiego?! jak tak to mógłbyś mi podać jakiś model nwm gdzie to moge kupić