Zwiększenie pingu po połączeniu się telefonu z WIFI

(xrapidx90) #1

Witam! Otóż mój problem wygląda tak: gdy telefon z windows phonem połączy się z WIFI nagle ogromnie rośnie mi ping mniej więcej tak do 200-300 co już uniemożliwia granie, choć wciąż mogę przeglądać internet, oglądać YT lub twitcha bez zmian. Dodam, że to dzieje się tylko w przypadku tego telefonu, dwa pozostałe, które mam z systemem android po połączeniu z WIFI nie sprawiają problemów. Problem zaczął występować dopiero od mniej więcej tygodnia, wcześniej było okej. Na pewno nie jest to problemem prędkości łącza (posiadam 250Mb/s). Mój router to: huawei hg8247h. Co może być przyczyną? Jak to rozwiązać? Liczę na szybką odpowiedź z góry dzięki! :smiley:

(qbpm) #2

Może masz ustawione w tym telefonie robienie jakiejś kopii zapasowej zdjęć i filmów na konto Google czy gdzieś indziej. (A pewnie nawet o tym nie wiesz) i telefon ma do wrzucenia np kilkanaście GB danych, co jednak trochę trwa… Sprawdź w aplikacji Zdjęcia od Google.

(przybylas) #3

W zasadzie tak jak @qbqm napisał wyżej telefon może coś ściągać lub wysyłać masowo jakieś backup’y / synchronizacje lub aktualizacje

(xrapidx90) #4

To na pewno nie to - automatyczne kopie zapasowe są powyłączane, a wszystkie aktualizacje aplikacji itp. zostały zakończone.

(krystian3w) #5

Spróbuj może u znajomych zobaczyć czy im też tak zwolnisz wi-fi :smile:

(przybylas) #6

zawsze można odpalić jakiegoś sniffer wifi i zobaczyć czy rzeczywiście telefon wysyła czy nie wysyła dużej ilości pakietów po sieci, ale to już wyższa szkoła “jazdy” :wink:

(MatX_) #7

Możliwe, że po prostu urządzenia się ze sobą nie dogadują w kwestii prędkości transmisji (np telefon obsługuje tylko standard b/g) i przez to zwalnia cała sieć, aby utrzymać połączenie. Jaki masz zasięg WIFI tej na tym telefonie?
Słaby zasięg jednego urządzenia też powoduje zakłócenia.

(LORDEK) #8

Tak mi przyszło do głowy… Może na którymś urządzeniu masz syfa, który próbuje się rozprzestrzenić po innych sprzętach podłączonych do sieci? Włącz menedżer zadań w Windowsie i w zakładce Sieć monitoruj użycie sieci. Bez przepychanek słownych. Sprawdzamy po kolei wszystkie możliwości, a że ostatnio takie syfy są popularne to kto wie co się tam wyprawia. Oczywiście zawsze zostaje reset routera do ustawień fabrycznych. Konfigurację zaciągnie sobie z Vectry czy Inea - nie wiem kto teraz takie routery jeszcze ma… Żeby telefon zapychał router to nie wiem co tam się musiałoby dziać…

(bachus) #9

Rozumiem, że urządzenie “na którym zwiększają się pingi” też jest podłączone po wifi? Jak wspomniano - może kwestia standardów połączenia. Laptop/PC łączy się np. po 5GHz, telefon na 2.4GHz i zaczynają się jakieś jaja.
Co do backupu - pewny jesteś? część rzeczy jest wysyłanych dopiero po wifi, np. zdjęcia na GDrive.

(LORDEK) #10

Router działa tylko na 2,4 Ghz więc o żadnym Dualband nie ma mowy. Telefon dizała na WP więc to prawdopodobnie jakaś Lumia i nie ma tam zdjęć Google, a backupy na chmurę ustawia się w tych samych opcjach co reszty synchronizacji więc jak tam wszystko jest wyłączone to tak będzie. Żeby wszystkie zdjęcia szły od razu na chmurę trzeba takowa opcję włączyć. Telefon jedynie synchronizuje z automatu hasła i ustawienia aplikacji, a to tylko mały pakiet danych. Tutaj dzieje się coś innego.

Tak, jestem ekspertem, miałem Lumię 1020 na WP 8.1 i obecnie mam 950 na WM10…

(MatX_) #11

Zakłócenia występują w obrębie jednej częstotliwości, więc dualband nie ma tu znaczenia.
Zrzucanie winy na wszelkie synchronizacje też bym odrzucił, bo nie wierzę, że przy łączu świałowodowym 250 mbps i zapewne 25 mbps uploadu ping przy wysyceniu łącza może skakać do 300 ms…

Na pewno jest to wina wifi i raczej ciężko będzie coś wiecej zdiagnozować.